Antoni Królikowski w ogniu krytyki. Jego poczynania nazwano “niemoralnymi” i “prymitywnymi”

Antoni Królikowski
Antoni Królikowski krytykowany przez aktorów, sportowców, celebrytów / Foto Prime: Kadr z filmu “Bad Boy” (2020; Kino Świat, Vega Investments)

W weekend Antoni Królikowski zamieścił na Instagramie wpis, który oburzył niemal wszystkich. Kontrowersyjny aktor zapowiedział walkę nowo powstałej organizacji MMA Royal Division, w której udział mają wziąć “Wołodymyr Zełeński” i “Władimir Putin”. Jego pomysł spotkał się z ostrą reakcją w social mediach.

Antoni Królikowski krytykowany przez aktorów, sportowców i celebrytów

2 kwietnia na Instagramie aktora pojawił się post, na którym widzimy dwóch “zawodników MMA” – w założeniu mają być sobowtórami prezydentów Ukrainy i Rosji. Antoni Królikowski napisał: “Zawsze chciałem uratować świat. (…) Dojdzie do spotkania dwóch facetów, (…) którzy muszą ze sobą poważnie porozmawiać”. Gwiazdor filmów Patryka Vegi zakłada, że podczas pierwszej walki nowej, freak-fightowej federacji zmierzą się ze sobą zawodnicy przypominający Zełeńskiego i Putina. Post spotkał się ze zdecydowanie negatywnym odbiorem.

Królikowski jest krytykowany za to, że szydzi sobie z ofiar wojny w Ukrainie, albo że próbuje wykorzystać walkę do własnych celów. Na stronie MMA.pl napisało wprost: “Royal Division – niżej upaść się nie da”. W niecenzuralnych słowach pod instagramowym postem Królikowskiego wypowiedzieli się między innymi Alan Andersz czy zawodnik mieszanych sztuk walki Łukasz “Juras” Jurkowski.

Czytaj też: TOP 10 – najlepsze filmy o tematyce MMA

Inny gwiazdor filmów Vegi – Tomasz Oświeciński – zapytał retorycznie: “Quo vadis, Antek?”. Supermodelka i aktywistka społeczna Anja Rubik napisała:

— To co się dzieje na Ukrainie, inwazja Rosji to nie jest rozrywka, to nie jest gra komputerowa to są prawdziwe życia, prawdziwe tragedię, realne cierpienie i smierć! Obracanie obecnej sytuacji w żart czy rozrywkę jest prymitywne, niemoralne, podłe i tak strasznie słabe! Wstyd! Wstyd! Wstyd! (pisownia oryginalna)

Antoni Królikowski w ogniu krytyki. Nie przemyślał swojego wpisu na Instagramie

Michał Piróg uznał wpis Królikowskiego za nieudany, spóźniony żart primaaprilisowy. Daniel “Qczaj” Kuczaj stwierdził, że “nie wierzy w to, co przeczytał”. Negatywne komentarze na Instagramie zamieścili także: Aneta Zając, Rafał Maślak, Maciej Dowbor, Joanna Koroniewska-Dowbor, piłkarz ręczny Kamil Syprzak czy siatkarz Karol Kłos.

Na Facebooku krytykę wobec Antoniego Królikowskiego wystosowali między innymi Szymon Majewski czy dziennikarz Tomasz Reich. Ten drugi napisał: “Królikowski to kiepski aktor i błazen”, a pomysł gwiazdora nazwał “skandalicznym”.

Sportowiec i działacz społeczny Grzegorz Sobieszek napisał:

— Antek, jako osoba związana ze sportami walki 20 lat i jako osoba zaangażowana w pomoc ofiarom wojny w Ukrainie proszę Cię publicznie, abyś skasował ten post i przeprosił rodziny, które straciły dzieci/matki/ojców na tej wojnie.

Dziś na Instagramie Królikowskiego pojawił się kolejny post, w którym aktor przeprasza za to, że jego “inicjatywa wzbudziła tyle emocji”. Dodał, że celem walki jest zebranie funduszy dla ofiar wojny.

Previous Article
Bill Skarsgård jako Kruk

Bill Skarsgård jako Kruk w reboocie kultowego filmu z lat 90.

Next Article
Box office Morbius

Box office: "Morbius" numerem jeden w amerykańskich kinach

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share