Antoni Królikowski w ogniu krytyki. Jego poczynania nazwano “niemoralnymi” i “prymitywnymi”

Antoni Królikowski
Antoni Królikowski krytykowany przez aktorów, sportowców, celebrytów / Foto Prime: Kadr z filmu “Bad Boy” (2020; Kino Świat, Vega Investments)

W weekend Antoni Królikowski zamieścił na Instagramie wpis, który oburzył niemal wszystkich. Kontrowersyjny aktor zapowiedział walkę nowo powstałej organizacji MMA Royal Division, w której udział mają wziąć “Wołodymyr Zełeński” i “Władimir Putin”. Jego pomysł spotkał się z ostrą reakcją w social mediach.

Antoni Królikowski krytykowany przez aktorów, sportowców i celebrytów

2 kwietnia na Instagramie aktora pojawił się post, na którym widzimy dwóch “zawodników MMA” – w założeniu mają być sobowtórami prezydentów Ukrainy i Rosji. Antoni Królikowski napisał: “Zawsze chciałem uratować świat. (…) Dojdzie do spotkania dwóch facetów, (…) którzy muszą ze sobą poważnie porozmawiać”. Gwiazdor filmów Patryka Vegi zakłada, że podczas pierwszej walki nowej, freak-fightowej federacji zmierzą się ze sobą zawodnicy przypominający Zełeńskiego i Putina. Post spotkał się ze zdecydowanie negatywnym odbiorem.

Królikowski jest krytykowany za to, że szydzi sobie z ofiar wojny w Ukrainie, albo że próbuje wykorzystać walkę do własnych celów. Na stronie MMA.pl napisało wprost: “Royal Division – niżej upaść się nie da”. W niecenzuralnych słowach pod instagramowym postem Królikowskiego wypowiedzieli się między innymi Alan Andersz czy zawodnik mieszanych sztuk walki Łukasz “Juras” Jurkowski.

Czytaj też: TOP 10 – najlepsze filmy o tematyce MMA

Inny gwiazdor filmów Vegi – Tomasz Oświeciński – zapytał retorycznie: “Quo vadis, Antek?”. Supermodelka i aktywistka społeczna Anja Rubik napisała:

— To co się dzieje na Ukrainie, inwazja Rosji to nie jest rozrywka, to nie jest gra komputerowa to są prawdziwe życia, prawdziwe tragedię, realne cierpienie i smierć! Obracanie obecnej sytuacji w żart czy rozrywkę jest prymitywne, niemoralne, podłe i tak strasznie słabe! Wstyd! Wstyd! Wstyd! (pisownia oryginalna)

Antoni Królikowski w ogniu krytyki. Nie przemyślał swojego wpisu na Instagramie

Michał Piróg uznał wpis Królikowskiego za nieudany, spóźniony żart primaaprilisowy. Daniel “Qczaj” Kuczaj stwierdził, że “nie wierzy w to, co przeczytał”. Negatywne komentarze na Instagramie zamieścili także: Aneta Zając, Rafał Maślak, Maciej Dowbor, Joanna Koroniewska-Dowbor, piłkarz ręczny Kamil Syprzak czy siatkarz Karol Kłos.

Na Facebooku krytykę wobec Antoniego Królikowskiego wystosowali między innymi Szymon Majewski czy dziennikarz Tomasz Reich. Ten drugi napisał: “Królikowski to kiepski aktor i błazen”, a pomysł gwiazdora nazwał “skandalicznym”.

Sportowiec i działacz społeczny Grzegorz Sobieszek napisał:

— Antek, jako osoba związana ze sportami walki 20 lat i jako osoba zaangażowana w pomoc ofiarom wojny w Ukrainie proszę Cię publicznie, abyś skasował ten post i przeprosił rodziny, które straciły dzieci/matki/ojców na tej wojnie.

Dziś na Instagramie Królikowskiego pojawił się kolejny post, w którym aktor przeprasza za to, że jego “inicjatywa wzbudziła tyle emocji”. Dodał, że celem walki jest zebranie funduszy dla ofiar wojny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Bill Skarsgård jako Kruk

Bill Skarsgård jako Kruk w reboocie kultowego filmu z lat 90.

Next Article
Box office Morbius

Box office: "Morbius" numerem jeden w amerykańskich kinach

Related Posts
Total
1
Share