Scena usunięta z filmu “Batman”: Bruce Wayne spotyka zdeformowanego Jokera

Batman Scena usunięta
Batman Scena usunięta z filmu / Foto Prime: Warner, 6th & Idaho, DC Films

Od premiery “Batmana” na dużych ekranach minęły trzy tygodnie, ale film wciąż znajduje się na językach kinomanów – nie tylko z powodu swoich sukcesów box-office’owych. Studio Warner Bros. udostępniło na YouTubie niewidzianą wcześniej scenę, która została usunięta z filmu. Występują w niej Robert Pattinson i Barry Keoghan.

Batman Scena usunięta z udziałem Barry’ego Keoghana

Barry Keoghan wystąpił w tegorocznym Batmanie jako Joker, choć w napisach jego postać nazwano po prostu “więźniem w Arkham”. W trzygodzinnym filmie znalazło się miejsce dla jednej tylko, bardzo krótkiej sceny z jego udziałem. Jednak aktor brał też udział w nagraniach dłuższej sekwencji i teraz trafiła ona do sieci. Scena usunięta trwa pięć minut i dla wielu to, że nie wykorzystano jej w “Batmanie” może wydać się zaskoczeniem.

Ponoć Warner usunął scenę z filmu, bo po pokazach testowych spotkała się ona z negatywnym odbiorem widzów. Bruce Wayne (Pattinson) odwiedza pewnego szaleńca w Azylu Arkham i toczy z nim intymną rozmowę. Uwięziony antybohater to, oczywiście, Joker. Kamera bardzo oględnie pokazuje jego zdeformowaną twarz – obraz jest albo rozmazany i nieostry, albo wybiórczo skupiony na poszczególnych częściach ciała (usta, oczy).

Na YouTubie nie brakuje pozytywnych komentarzy (np.: “takiego Jokera chcę zobaczyć w kontynuacji”; “to najupiorniejszy Joker w historii, a praca kamery wzmaga uczucie strachu”). Klip udostępniony przez Warner Bros. zebrał dotąd 44 tys. polubień i został obejrzany 1,7 mln razy.

Już dziś wiadomo, że powstanie sequel – “Batman 2” – z Pattinsonem. Reżyser Matt Reeves na razie nie wie, czy znajdzie się w nim miejsce dla Jokera.

Batman Scena usunięta – wideo

Previous Article
Superman i Lois Sezon 3

Serial "Superman i Lois" oficjalnie przedłużony na sezon 3.

Next Article
Jakoś to będzie Premiera

Premiera kinowa: polska komedia "Jakoś to będzie". Pierwsze recenzje są zachęcające

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share