“Batman” nadal włada amerykańskimi kinami. Top 10 notowania box office w USA

Box Office Batman
Box Office Batman wciąż numerem jeden / Foto Prime: Warner, 6th & Idaho, DC Films

“Batman” tak bardzo spodobał się widzom w Ameryce Północnej, że już trzeci tydzień z rzędu okupuje pierwsze miejsce notowania box office. Ile zarobił dotychczas w USA i za granicą? Jakie inne tytuły uplasowały się w amerykańskim, kinowym Top 10?

Box Office Batman wciąż numerem jeden w Ameryce

“Batman” zgarnął do tej pory równe 300 mln dolarów w Ameryce Północnej oraz 298 mln w innych regionach, stając się jednym z większych hitów kinowych od początku roku. Superbohaterskie widowisko odnosi niemałe sukcesy w Wielkiej Brytanii (34,6 mln USD w kasach kinowych), Meksyku (20,5 mln), Australii (16,8 mln), Francji (13,2 mln) czy Niemczech (10,1 mln). Jak podaje serwis “Box Office Mojo”, w Polsce film z Robertem Pattinsonem zainkasował blisko 2,5 mln dolarów. Obraz nie ukazał się w Rosji, gdzie również miał szansę na przyzwoity zarobek.

Na drugim miejscu listy box office w USA zadebiutował film anime “Jujutsu Kaisen 0”. Japońska produkcja z gatunku dark fantasy adaptuje słynną mangę i ukazała się w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie 18 marca. W ciągu trzech dni film zgarnął tutaj 17,7 mln dolarów. Trzecie miejsce notowania zajmuje film przygodowy “Uncharted”, z Markiem Wahlbergiem i Tomem Hollandem – już od pięciu tygodni goszczący na ekranach.

Debiut na czwartej pozycji zaliczył slasher w reżyserii Ti Westa – “X”. Horror o masakrze na planie filmu pornograficznego wszedł na ekrany kin m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii i Portugalii, ale na razie znane są jego wyniki finansowe tylko na rynku amerykańskim. W weekend otwarcia “X” zarobił 4 407 750 dolarów, co jest mocnym startem, biorąc pod uwagę, że to film niezależny, a wcześniejsze horrory Westa nie plasowały się w Top 10 box-office’u. Slasher spodobał się też krytykom i utrzymuje wynik 95 proc. pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes. “X” sprawił też, że inny nowy film grozy – “Umma”, z Sandrą Oh – nie zdołał zadebiutować w czołowej dziesiątce najchętniej oglądanych produkcji kinowych, zajmując 11. pozycję.

Dalsze miejsca w dziesiątce box-office’u przedstawiają się następująco:

  • 5. “Pies”
  • 6. “Spider-Man: Bez drogi do domu”
  • 7. “Śmierć na Nilu”
  • 8. “The Outfit”
  • 9. “The Kashmir Files”
  • 10. “Sing 2”
Previous Article
Detektyw Sezon 4

Powstanie 4. sezon "Detektywa". Wybrano nową ekipę realizacyjną

Next Article
Sukienka na HBO Max

Nowość w ofercie HBO Max: nominowany do Oscara, polski film "Sukienka"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share