Premiera kinowa: polska komedia “Jakoś to będzie”. Pierwsze recenzje są zachęcające

Jakoś to będzie Premiera
Jakoś to będzie Premiera w kinach / Foto Prime: Kino Świat, Studio Munka SFP, CANAL+ Polska, PISF

25 marca to dzień premiery nowej polskiej komedii “Jakoś to będzie” w reżyserii Sylwestra Jakimowa. Jej bohaterzy to ofiary losu: mężczyźni bez kasy, z masą kłopotów, mieszkający u rodziców. Zgodnie ze sloganem reklamowym jest to film “o tych, którzy mają jeszcze gorzej”.

Jakoś to będzie Premiera w kinach, pierwsze opinie

Pierwsze recenzje filmu są zachęcające. Scenarzystka i pisarka Manuela Gretkowska, założycielka Inicjatywy Feministycznej, tak wypowiedziała się o polskiej komedii:

— “Jakoś to będzie” będzie hitem. Bohaterowie zaczynają w stylu Tarantino – trzech facetów w garniturach i gangsterskich kłopotach. Ale to Łódź, podwodna, docierająca do dna. Dla mnie “Jakoś…” to ani przegięcie, ani groteska. Jestem z tego miasta i wiem, że tak samo zabójcze może być niskie nasycenie krwi tlenem jak i niskie nasycenie mózgu inteligencją.

Ciepłe opinie wydali też dziennikarze Polskiego Radia Czwórka i Telemagazynu. Z kolei sami twórcy zapowiadają, że film “Jakoś to będzie” pełnymi garściami czerpie z dorobku takich reżyserów, jak Marek Koterski, Stanisław Bareja, a nawet Jim Jarmusch. W komedii wystąpili tacy aktorzy, jak Dobromir Dymecki, Stanisław Stankiewicz (“Furioza”), Sebastian Pawlak, Albert Osik, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Piotr Tokarz i Katarzyna Cynke.

Opis fabuły filmu za stroną dystrybutora (Kino Świat):

— Kiedy mimo trzydziestki na karku wciąż mieszkasz z rodzicami. Gdy brakuje ci kasy, z dziewczyną się nie układa, a twoje życie coraz częściej ma smak taniego piwa z dyskontu – wtedy dostrzegasz, że najwyższa pora, żeby w końcu coś zmienić. Do takich wniosków dochodzą zgodnie Albert, Marcin i Jacek – trzej kumple z osiedla, którzy po serii biznesowych katastrof, wreszcie wpadają na pomysł, jak nieźle zarobić. Tak rodzi się plan śmiałej akcji, która zaprowadzi bohaterów w sam środek wielkiego wesela, gdzie czeka na nich nie tylko kasa, ale i szansa na gorący romans. Po drodze wystarczy tylko niczego nie popsuć. A z tym, jak wiadomo, bywa różnie. Czasem łatwiej powiedzieć, niż samemu coś zrobić.

Źródło: Kino Świat

Previous Article
Batman Scena usunięta

Scena usunięta z filmu "Batman": Bruce Wayne spotyka zdeformowanego Jokera

Next Article
X Premiera w Polsce

Znakomicie oceniony slasher Ti Westa "X" trafi do polskich kin. Premiera wkrótce

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share