Premiera kinowa: polska komedia “Jakoś to będzie”. Pierwsze recenzje są zachęcające

Jakoś to będzie Premiera
Jakoś to będzie Premiera w kinach / Foto Prime: Kino Świat, Studio Munka SFP, CANAL+ Polska, PISF

25 marca to dzień premiery nowej polskiej komedii “Jakoś to będzie” w reżyserii Sylwestra Jakimowa. Jej bohaterzy to ofiary losu: mężczyźni bez kasy, z masą kłopotów, mieszkający u rodziców. Zgodnie ze sloganem reklamowym jest to film “o tych, którzy mają jeszcze gorzej”.

Jakoś to będzie Premiera w kinach, pierwsze opinie

Pierwsze recenzje filmu są zachęcające. Scenarzystka i pisarka Manuela Gretkowska, założycielka Inicjatywy Feministycznej, tak wypowiedziała się o polskiej komedii:

— “Jakoś to będzie” będzie hitem. Bohaterowie zaczynają w stylu Tarantino – trzech facetów w garniturach i gangsterskich kłopotach. Ale to Łódź, podwodna, docierająca do dna. Dla mnie “Jakoś…” to ani przegięcie, ani groteska. Jestem z tego miasta i wiem, że tak samo zabójcze może być niskie nasycenie krwi tlenem jak i niskie nasycenie mózgu inteligencją.

Ciepłe opinie wydali też dziennikarze Polskiego Radia Czwórka i Telemagazynu. Z kolei sami twórcy zapowiadają, że film “Jakoś to będzie” pełnymi garściami czerpie z dorobku takich reżyserów, jak Marek Koterski, Stanisław Bareja, a nawet Jim Jarmusch. W komedii wystąpili tacy aktorzy, jak Dobromir Dymecki, Stanisław Stankiewicz (“Furioza”), Sebastian Pawlak, Albert Osik, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Piotr Tokarz i Katarzyna Cynke.

Opis fabuły filmu za stroną dystrybutora (Kino Świat):

— Kiedy mimo trzydziestki na karku wciąż mieszkasz z rodzicami. Gdy brakuje ci kasy, z dziewczyną się nie układa, a twoje życie coraz częściej ma smak taniego piwa z dyskontu – wtedy dostrzegasz, że najwyższa pora, żeby w końcu coś zmienić. Do takich wniosków dochodzą zgodnie Albert, Marcin i Jacek – trzej kumple z osiedla, którzy po serii biznesowych katastrof, wreszcie wpadają na pomysł, jak nieźle zarobić. Tak rodzi się plan śmiałej akcji, która zaprowadzi bohaterów w sam środek wielkiego wesela, gdzie czeka na nich nie tylko kasa, ale i szansa na gorący romans. Po drodze wystarczy tylko niczego nie popsuć. A z tym, jak wiadomo, bywa różnie. Czasem łatwiej powiedzieć, niż samemu coś zrobić.

Źródło: Kino Świat

Previous Article
Batman Scena usunięta

Scena usunięta z filmu "Batman": Bruce Wayne spotyka zdeformowanego Jokera

Next Article
X Premiera w Polsce

Znakomicie oceniony slasher Ti Westa "X" trafi do polskich kin. Premiera wkrótce

Related Posts
Total
0
Share