Ashton Kutcher i Mila Kunis zorganizowali zbiórkę na rzecz Ukraińców. Zebrali ponad 30 mln USD

Ashton Kutcher i Mila Kunis
Ashton Kutcher i Mila Kunis pomagają uchodźcom z Ukrainy / Foto Prime: instagram.com/aplusk

Jakiś czas temu Ashton Kutcher i Mila Kunis rozpoczęli zbiórkę pieniężną, której celem jest dofinansowanie grup uchodźczych, przybywających z Ukrainy m.in. do Polski. Aktorska para odniosła sukces: zebrała już ponad 30 mln dolarów na pomoc potrzebującym.

Ashton Kutcher i Mila Kunis pomagają ukraińskim uchodźcom

Na początku miesiąca Kunis i Kutcher informowali, że ich celem jest uzbieranie 3 mln dolarów dla uchodźców uciekających przed wojskami rosyjskimi. Para, która poznała się w 1998 roku na planie serialu “Różowe lata 70.”, zdołała dziesięciokrotnie przewyższyć swój cel – dotychczas na rzecz Ukraińców zebrano 30 mln USD.

Na oficjalnym profilu Ashtona Kutchera w serwisie Instagram (@aplusk) pojawił się filmik z podziękowaniami, który opatrzono opisem:

— Jesteśmy niesłychanie wdzięczni za wasze wsparcie. Dwa tygodnie temu poprosiliśmy o pomoc i od tego czasu ponad 65 tys. ludzi dokonało wpłaty na zbiórkę, dając to, co mogą. Dzięki wam uzbieraliśmy 30 mln dolarów. Nasza praca nie jest jeszcze zakończona. (…)

Nagranie przedstawia Kutchera w białym t-shircie z tęczową flagą na piersi.

Czytaj też: Arnold Schwarzenegger apeluje do Rosjan: “Jesteście karmieni propagandą, wojnę zaczął Putin”

Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji oszacowała, że od początku wojny w Ukrainie przed atakiem Rosjan uciekło już około 3 mln uchodźców (w tym 1,5 mln dzieci). Większość tych osób szuka wsparcia w Polsce. Sytuacja wojenna szczególnie niepokoi Milę Kunis, która urodziła się w Czerniowcach, w południowo-zachodniej części kraju. W mieście panuje stosunkowo spokojna sytuacja (w porównaniu z resztą Ukrainy), ale tu również rozlegają się alarmy ostrzegawcze, a ludzie szukają schronu przed możliwym bombardowaniem.

Kunis wyruszyła z rodziną do USA jako ośmiolatka. “Ukraińcy to dumni i dzielni ludzie, który zasługują na naszą pomoc. Ten niesprawiedliwy atak jest przerażający” – powiedziała niedawno aktorka.

Zbiórki pieniężne na rzecz Ukraińców organizowali niedawno m.in. Ryan Reynolds i Blake Lively.

Previous Article
Squid Game Jung Ho-yeon

Jung Ho-yeon może jeszcze powrócić w "Squid Game" - garść informacji na temat sezonu 2.

Next Article
Accident Man 2

Scott Adkins kontra złowrogi klaun: nowe zdjęcie z filmu "Accident Man 2"; data premiery

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share