Daniel Radcliffe absolutnie nie chce już grać Harry’ego Pottera i dodaje: “Może wrócę do tej roli za 40 lat”

Harry Potter i przeklęte dziecko Daniel Radcliffe
Harry Potter i przeklęte dziecko Daniel Radcliffe mówi “nie” sequelowi / Foto Prime: Wikimedia Commons

W 2016 roku ukazała się sztuka teatralna “Harry Potter i przeklęte dziecko”, która toczyła się dwanaście lat po historii znanej z “Insygniów Śmierci”. Chris Columbus, który pracował przy serii o słynnym czarodzieju w przeszłości, wyraził chęć przygotowania adaptacji tej sztuki. Dziś wiemy już, że Daniel Radcliffe w niej nie wystąpi.

Harry Potter i przeklęte dziecko Daniel Radcliffe na pewno nie zagra w filmie

Chris Columbus nakręcił dwa pierwsze filmy o Harrym Potterze (“Kamień Filozoficzny”, “Komnata Tajemnic”). Później przygotował też nagrodzony Satelitą musical “Rent”. Teraz 63-latek zapowiedział, że chętnie wróci do Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Reżyser chce zrealizować ekranizację sztuki teatralnej “Harry Potter i przeklęte dziecko”, za którą odpowiadają John Tiffany, Jack Thorne i niesławna już dziś J.K. Rowling.

Widowisko sceniczne opowiadało o losach Pottera oraz jego syna – Albusa Severusa. Columbus chciałby ponownie spotkać na planie Emmę Watson, Ruperta Grinta oraz Daniela Radcliffe’a. Ten ostatni zapowiedział jednak, że nie wystąpi w “Przeklętym dziecku”.

W wywiadzie dla “The New York Times” Radcliffe stwierdził, że praca przy “Przeklętym dziecku” “zupełnie go nie interesuje”. Aktor dodał, że znajduje się na etapie swojej kariery, w którym nie musi już grać Pottera; powiedział, że jego związek z tą postacią jest zakończony.

“Ta odpowiedź nikomu się nie spodoba, ale w programie specjalnym HBO pojawiłem się dlatego, że to już nie jest część mojego życia. Dotarłem do punktu, w którym czuję, że pożegnałem się z Potterem. Cieszę się z tego, gdzie teraz się znajduję. Powrót do tego świata byłby wielkim punktem zwrotnym w moim życiu” – wyjaśnił Daniel Radcliffe. Dodał, że nie wyklucza powrotu do tej roli w odległej przyszłości, na przykład za trzydzieści, czterdzieści lat.

Chris Columbus chciał, by w filmie przedstawiono losy dorosłych bohaterów (Harry’ego, Hermiony i Rona). Ponoć zainspirowały go do tego filmy z serii “Gwiezdnych wojen” nadzorowane przez J.J. Abramsa.

Previous Article
The Mandalorian Christopher Lloyd

Christopher Lloyd zagra w 3. sezonie disnejowskiego "The Mandaloriana"

Next Article
Detektyw Sezon 4

Powstanie 4. sezon "Detektywa". Wybrano nową ekipę realizacyjną

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share