Powstanie ekranizacja książki “Billy Summers” Stephena Kinga. J.J. Abrams producentem

Billy Summers J.J. Abrams
Billy Summers J.J. Abrams zekranizuje książkę Stephena Kinga / Foto Prime: Wikimedia Commons

Serwis “Deadline Hollywood” podaje, że J.J. Abrams, twórca ostatnich odsłon “Star Treka” i “Gwiezdnych wojen”, przymierza się do nowego, producenckiego wyzwania. Studio Abramsa, Bad Robot, odpowiedzialne będzie za ekranizację książki “Billy Summers” autorstwa Stephena Kinga.

Billy Summers J.J. Abrams zekranizuje powieść Stephena Kinga

Tytułowy Billy Summers w bestselleru Stephena Kinga to były snajper, weteran wojenny i profesjonalny zabójca do wynajęcia. Uchodzi za najlepszego w swoim fachu. Mężczyzna nie jest jednak potworem – morduje tylko te osoby, które naprawdę na to “zasłużyły”. Billy przyjmuje ostatnie zlecenie przed przejściem na emeryturę. Zamieszkuje na sennym osiedlu i przyjmuje tożsamość pisarza. Na celownik Summersa trafia niejaki Joel Allen. Okazuje się, że sam jest on mordercą, tyle że pozbawionym sumienia.

Podczas gdy J.J. Abrams będzie producentem filmu, za reżyserię odpowie Edward Zwick. Na jego koncie znajdują się takie obrazy, jak “Chrzest ogniem”, “Ostatni samuraj”, “Krwawy diament” czy “Jack Reacher: Nigdy nie wracaj”. W przeszłości reżyser współpracował z takimi gwiazdorami, jak Tom Cruise, Jennifer Connelly i Leonardo DiCaprio.

Scenariusz miniserialu przygotują Zwick i Marshall Herskovitz.

Filmografię J.J. Abramsa zamyka serial “Historia Lisey”, także na podstawie prozy Stephena Kinga. Abrams był producentem wykonawczym tego przedsięwzięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
The Minute You Wake Up Dead Morgan Freeman

Morgan Freeman jako podejrzliwy detektyw w thrillerze z Cole'em Hauserem

Next Article
Kansas City Billy Bob Thornton

Billy Bob Thornton u boku Sylvestra Stallone'a w serialu gangsterskim Paramount+

Related Posts
Total
1
Share