Daniel Radcliffe w nietypowej roli. Zagra “Weird Ala” Yankovica

Daniel Radcliffe jako Weird Al Yankovic
Daniel Radcliffe jako Weird Al Yankovic w filmie biograficznym “WEIRD” / Foto Prime: Wikimedia Commons

Daniel Radcliffe otrzymał angaż do roli w nadchodzącym filmie biograficznym “WEIRD: The Al Yankovic Story”. W biografii, która już wkrótce rusza z produkcją, były ekranowy Harry Potter zagra najsłynniejszego amerykańskiego parodystę ostatnich kilkudziesięciu lat.

Daniel Radcliffe jako Weird Al Yankovic – powstaje nowa filmowa biografia

Obraz skupi się na losach “Weird Ala” Yankovica – człowieka-orkiestry: komika, wokalisty, aktora, satyryka, akordeonisty i producenta telewizyjnego. Yankovic znany jest jako parodysta – dzięki tej roli stał się ikoną popkultury. Jego działalność zainspirowała całe pokolenie komików – m.in. Andy’ego Samberga i grupę The Lonely Island, a także producenta Michaela Schura.

W filmie przyjrzymy się ścieżce Yankovica na sam szczyt Hollywood. Poznamy jego wczesne lata, gdy utwory jak “Eat It” czy “Like a Surgeon” zyskały olbrzymią popularność, ale film skupi się też na życiu prywatnym gwiazdora.

Czytaj też: Tom Holland jako Fred Astaire – powstaje biografia o legendzie musicali

“Weird Al” Yankovic przyznał, że jest zadowolony z powodu obsadzenia Radcliffe’a w roli głównej. Dodaje, że będzie to rola, za sprawą której aktor przejdzie do historii.

Scenariusz filmu “WEIRD: The Al Yankovic Story” przygotowali Yankovic i Eric Appel. Ostatni z wymienionych będzie też reżyserem biografii. Zdjęcia do projektu ruszają w lutym na terenie Los Angeles.

Previous Article
Thread Film

"Thread" studia Sony to połączenie filmów "Obcy – decydujące starcie" i "Powrót do przyszłości"

Next Article
John Cena jako Duke Nukem

John Cena jako Duke Nukem na nowym plakacie

Related Posts
Total
0
Share