Nowe wieści w sprawie serialu “Star Trek: Strange New Worlds”. Polak został kapitanem Kirkiem

Star Trek: Strange New Worlds Paul Wesley
Star Trek: Strange New Worlds Paul Wesley został kapitanem Kirkiem / Foto Prime Movies: Twitter.com/StarTrekOnPPlus; CBS Studios, Paramount+, Roddenberry Entert.

Paul Wesley śmiało kroczy tam, gdzie nie dotarł jeszcze nikt – albo inaczej: gdzie dotarło niewielu. Aktor polskiego pochodzenia otrzymał angaż do roli przodującej w serialu “Star Trek: Stange New Worlds”, który powstaje dla platformy Paramount+. Zagra ikoniczną postać: kapitana Jamesa T. Kirka.

Star Trek: Strange New Worlds Paul Wesley w roli legendarnego kapitana i dowódcy Enterprise

W oryginalnym serialowym “Star Treku” (1966–1969) Kirka grał William Shatner, a później, w filmach J. J. Abramsa, wcielał się w niego Chris Pine. Do tego grona dołączył właśnie Paul Wesley, a właściwie Paweł Tomasz Wasilewski – urodzony w New Jersey aktor, którego rodzice to emigranci z Polski. Znany z “Pamiętników wampirów” gwiazdor pojawi się w drugim sezonie “Strange New Worlds”.

Choć pierwsza seria nadal nie miała premiery, trwają prace nad 2. sezonem (opóźniła je pandemia COVID-19). Niedawno w Kanadzie Paul Wesley został “przyłapany” podczas kręcenia materiałów i z tego powodu wytwórnia CBS Studios postanowiła ujawnić, że w dalszych odcinkach pojawi się postać kapitana Kirka. Do sieci trafiło pierwsze oficjalne zdjęcie z wizerunkiem bohatera.

“Paul to utytułowany aktor o niesamowitej prezencji ekranowej. Jest kluczowym ‘nabytkiem’ dla serialu, z którego bardzo się cieszymy” – czytamy we wspólnym oświadczeniu producenta wykonawczego Alexa Kurtzmana oraz showrunnerów, Akivy Goldsmana i Henry’ego Myersa.

Wesley przyznał, że od dawna jest fanem “Star Treka” i z dumą przyjął swoją rolę. Choć miłośnicy “gwiezdnej” sagi odliczają już dni do premiery “Strange New Worlds”, decyzja o tak nagłym ujawnieniu Kirka jako bohatera drugiego sezonu spotkała się również z krytyką, a niektórzy uznali, że spoiluje istotne zwroty fabularne. Ostatnio w podobnym tonie wypowiedziano się o horrorze “Pearl” – prequelu niewydanego jeszcze filmu “X” w reżyserii Ti Westa.

Serial “Star Trek: Strange New Worlds” zadebiutuje już 5 maja na platformie streamingowej Paramount+. Pierwszy odcinek wyreżyserował Akiva Goldsman (“Jestem legendą 2”), a następny – Maja Vrvilo. W obsadzie, poza Wesleyem, znajdują się także Anson Mount, Rebecca Romijn oraz Ethan Peck, grający Spocka.

Previous Article
Maestro Matt Bomer

Matt Bomer prawdopodobnie zagra w nowym filmie reżyserowanym przez Bradleya Coopera

Next Article
Elvis Premiera w Cannes

Dramat biograficzny "Elvis" w reżyserii Baza Luhrmanna z premierą na Festiwalu w Cannes

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share