Dramat biograficzny “Elvis” w reżyserii Baza Luhrmanna z premierą na Festiwalu w Cannes

Elvis Premiera w Cannes
Elvis Premiera w Cannes już w maju tego roku / Foto Prime: Warner Bros., Roadshow Entertainment, Bazark Films

Tegoroczny Festiwal Filmowy w Cannes będzie okazją do zaprezentowania nie tylko artystycznego kina europejskiego, ale też superprodukcji z udziałem największych gwiazd. Wczoraj pisaliśmy, że “Top Gun: Maverick” z Tomem Cruise’em zostanie pokazany premierowo właśnie we Francji. To nie koniec niespodzianek: podczas festiwalu emitowany będzie też wyczekiwany dramat biograficzny o Elvisie Presleyu.

Elvis Premiera w Cannes – nowy film Luhrmanna na najsłynniejszym festiwalu świata

“Elvis”, film o królu rock and rolla, wyreżyserował Baz Luhrmann – twórca oscarowych dzieł “Moulin Rouge!” i “Wielki Gatsby” oraz obsypanego nagrodami BAFTA “Romea i Julii”. Muzyczne widowisko doczeka się swojej światowej premiery właśnie na Festiwalu w Cannes, na kilka tygodni przed premierą kinową. Serwis IMDb podaje, że obraz ukaże się 22 czerwca w Islandii, 23 czerwca w Holandii oraz 24 czerwca w Wielkiej Brytanii czy USA. Nie wiadomo, kiedy widowisko trafi na ekrany polskich kin. Za dystrybucję odpowie studio Warner Bros.

Tegoroczna edycja Festiwalu w Cannes startuje 17 maja i kończy się w sobotę, 28. dnia tego miesiąca. Harmonogram premier nie jest w tej chwili znany – zostanie ujawniony w drugiej połowie kwietnia.

Rolę legendarnego muzyka zagrał w filmie 30-letni Austin Butler, który pojawił się m.in. jako morderczy Tex Watson w komediodramacie “Pewnego razu… w Hollywood” Tarantino. Byłą żonę legendy muzyki – aktorkę Priscillę Presley – odegrała Olivia DeJonge. W filmie “Elvis” pojawiają się ponadto Tom Hanks, Kodi Smit-McPhee, Dacre Montgomery, Yola Quartey, Luke Bracey i Richard Roxburgh. Inne rzeczywiste postacie, jakie wpleciono do scenariusza, to B.B. King, Little Richard, Jimmie Rodgers czy Tom Parker.

O angaż do filmu – mianowicie rolę Elvisa Presleya – ubiegali się Ansel Elgort, Miles Teller, Aaron Taylor-Johnson i Harry Styles.

Previous Article
Star Trek: Strange New Worlds Paul Wesley

Nowe wieści w sprawie serialu "Star Trek: Strange New Worlds". Polak został kapitanem Kirkiem

Next Article
Ms. Marvel Jordan Firstman

Komik Jordan Firstman w obsadzie serialu "Ms. Marvel" serwisu Disney+. Kogo zagrał?

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share