Sean Penn w Polsce. Aktor pracuje nad dokumentem o wojnie na Ukrainie

Sean Penn w Polsce
Sean Penn w Polsce / Foto Prime: Twitter.com/SeanPenn

Sean Penn przebywał wczoraj przy polsko-ukraińskiej granicy, gdzie gromadzą się tłumy uchodźców z ogarniętych wojną miast jak Kijów, Lwów czy Odessa. Uznany hollywoodzki aktor i laureat Oscara przygotowuje film dokumentalny o inwazji rosyjskiej na Ukrainę.

Sean Penn w Polsce. Aktor szykuje dokument o wojnie na Ukrainie

Wczoraj wieczorem na profilu Seana Penna w serwisie Twitter pojawił się poruszający post. Przedstawia aktora z plecakiem i walizką, jak idzie wzdłuż drogi, gdy nadchodzi zmrok. W tle widać sznur samochodów, zmierzających w stronę polskiej granicy. Tweet opatrzono opisem:

— Przeszliśmy wiele kilometrów, kierując się w stronę granicy z Polską – ja i dwaj współpracownicy. Porzuciliśmy nasze auto na zboczu drogi. Niemal wszystkie samochody, które widać na zdjęciu, wypełnione są kobietami i dziećmi – tylko nimi. W większości osoby te nie mają ze sobą żadnego bagażu, a samochód to ich jedyna wartościowa własność.

Sean Penn przybył na Ukrainę 24 lutego i od tego czasu znajdował się w centrum mrożących krew w żyłach ataków ze strony Rosji. Wczoraj był kilka kilometrów od granicy z naszym krajem. Prawdopodobnie wkrótce wyleci z powrotem do USA.

Sean Penn w Polsce. Relacja aktora z przejścia granicznego

61-letni laureat Oscara nawiązał współpracę z wytwórnią VICE oraz VICE World News i Endeavor Content – celem jest powstanie filmu dokumentalnego o wojnie ukraińsko-rosyjskiej. Aktor wziął udział w konferencji prasowej, która odbyła się w biurze prezydenckim w Kijowie. Doszło do spotkania hollywoodzkiego gwiazdora oraz prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego. Prawdopodobnie nakręcono już wszelkie potrzebne materiały do filmu, przynajmniej w strefie wojny.

Penn otwarcie krytykuje politykę Władimira Putina, uznając, że popełnił on “najbardziej przerażający błąd w historii ludzkości”, a ponadto chwali Wołodymyra Zełenskiego oraz samych obywateli kraju za “odwagę i wartości”.

Niedawno Sean Penn apelował na Twitterze do osób, które chcą dokształcić się na temat sytuacji politycznej na Ukrainie, polecając im dokument “Zima w ogniu” (“Winter on Fire: Ukraine’s Fight for Freedom”). Jest on dostępny do obejrzenia na Netfliksie.

Previous Article
Sok z żuka 2 Brad Pitt

"Sok z żuka 2" nareszcie powstanie. Brad Pitt producentem, zdjęcia ruszą latem

Next Article
Rosyjski Netflix

Netflix, Disney i Sony bojkotują Rosję. Premiera "Batmana" odwołana

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share