Hayden Panettiere nawołuje, by wspierać Ukrainę. Poruszający wpis na Instagramie

Hayden Panettiere
Hayden Panettiere wspiera Ukraińców / Foto: Wikimedia Commons

Trwa czwarty dzień inwazji sił rosyjskich na Ukrainę. Napiętą sytuację w Kijowie i innych miastach obserwuje już właściwie cały świat, w tym hollywoodzkie gwiazdy. Na temat wojny postanowiła wypowiedzieć się amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna, Hayden Panettiere.

Hayden Panettiere – poruszający post na Instagramie

Hayden Panettiere (“Herosi”, “Krzyk 4”) była w przeszłości partnerką Wołodymyra Kłyczko – boksera wagi ciężkiej i mistrza świata w tym sporcie, starszego od niej o czternaście lat. Choć para się rozstała, do dziś utrzymuje przyjacielskie stosunki. Panettiere i Kłyczko mają ośmioletnią córkę Kayę Evdokię. Aktorka nie raz gościła na Ukrainie.

Przerażona sytuacją w kraju jej byłego partnera i wojną z Rosją, 32-latka zamieściła na Instagramie poruszający wpis:

— Osobiście doświadczyłam siły Ukraińców, którzy tak dzielnie walczyli o swoją niezależność, i przez wiele lat z pasją broniłam ich kraju. To, co robi Putin, jest hańbą! Ten koszmarny moment historii śle nam przerażającą wiadomość: że dziś, w 2022 roku można gwałcić prawa wolnych ludzi, a samowładcy jak Putin mogą robić, co chcą. Modlę się o dobro moich przyjaciół, mojej rodziny z Ukrainy. Modlę się o wszystkich walczących. Chciałabym, abyście mieli więcej wsparcia i chciałabym walczyć z Wami! Proszę, aby te osoby, które nie mogą tam być, stały ramię w ramię, solidaryzując się z Ukraińcami i wspierając Wołodymyra oraz Witalija Kłyczko.

W 2013 roku Panettiere wykazała solidarność z Euromajdanem i gościła w Kijowie.

Inni gwiazdorzy, który wykazali wsparcie Ukraińcom, to Jared Leto, Miley Cyrus, Antoni Porowski, AnnaLynne McCord, Ryan Reynolds oraz Arnold Schwarzenegger. Ostatni z wymienionych pochwalił braci Kłyczko za to, że bronią Kijowa przed rosyjskimi żołnierzami – wysłannikami Władimira Putina.

Laureat Oscara Sean Penn gościł – lub nadal gości – na Ukrainie, gdzie realizowany jest dokument o konflikcie z Rosją.

Previous Article
Ryan Reynolds

Ryan Reynolds to kolejny hollywoodzki gwiazdor, który wspiera Ukrainę

Next Article
Ukraińska Akademia Filmowa

Ukraińska Akademia Filmowa nawołuje do bojkotu rosyjskiego kina i rosyjskich filmowców

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share