Bojkot Rosji trwa: anulowano premiery filmów Paramountu i Universal Pictures

Bojkot kin w Rosji
Bojkot kin w Rosji trwa / Foto Prime: Kadr z filmu “Ambulans” (2022; Universal, UIP, Endeavor Content)

Po Netfliksie i studiu Sony do bojkotu Rosji dołączają kolejni duzi gracze na rynku filmowym. Mowa o wytwórniach Paramount i Universal, które notują w tym kraju olbrzymie przychody. Mimo to Rosjanie nie obejrzą kilku nadchodzących filmów – potencjalnych blockbusterów. Jakich?

Bojkot kin w Rosji. Rosjanie nie obejrzą m.in. nowego filmu Baya i komedii z Sandrą Bullock

W związku z trwającą od kilku dni inwazją wojsk rosyjskich na Ukrainę obserwujemy nasilający się bojkot państwa Władimira Putina. Studio Universal – którego prezesem jest Peter Cramer – wydało oficjalne oświadczenie prasowe w tej sprawie:

— W odpowiedzi na trwający na Ukrainie kryzys humanitarny wytwórnia Universal Pictures wstrzymuje plan wydania swoich produkcji do obiegu kinowego w Rosji.

W Rosji nie ukaże się oscarowy dramat “Belfast” (planowana była premiera 10 marca). Dystrybutor, Focus Features, należy bowiem do pionu kinowego Universal Pictures. Inne universalowe widowiska wycofane z Rosji to “Ambulans” w reżyserii Michaela Baya (w roli głównej Jake Gyllenhaal) oraz animacja “Pan Wilk i Spółka”, powstała we współpracy z DreamWorks.

Z kolei studio Paramount postanowiło nie wypuszczać na rynku rosyjskim dwóch potencjalnych hitów: filmu przygodowego “Sonic 2: Szybki jak błyskawica” z Jimem Carreyem oraz “Zaginionego miasta” z Sandrą Bullock i Channingiem Tatumem. Nie wiadomo, jak będzie wyglądał marzec i kwiecień w rosyjskich kinach; możliwe, że emitowane będą tylko powtórki i premiery z początku roku.

Wczoraj informowaliśmy, że w ramach protestu z dystrybucji na terenie Rosji wycofano też wyczekiwanego “Batmana” i głośnego “Morbiusa” z Jaredem Leto.

Previous Article
Wrecked Serial

Nowy serial BBC, "Wrecked": komedio-horror inspirowany "Krzykiem" i "Lśnieniem"

Next Article
Boscy Data premiery

Nowa komedia z Antonio Banderasem i Penélope Cruz, "Boscy" - znamy datę polskiej premiery

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share