“Szalony świat Louisa Waina” z Benedictem Cumberbatchem – znamy datę polskiej premiery

Szalony świat Louisa Waina Premiera
Szalony świat Louisa Waina Premiera w Polsce / Foto Prime Movies: Amazon Studios, StudioCanal

Tej wiosny Benedict Cumberbatch pozna więcej niż jedno uniwersum. Na maj zaplanowano premierę marvelowskiej superprodukcji z jego udziałem – “Doktora Strange’a w multiwersum obłędu”. Wcześniej do kin trafi jednak komedia obyczajowa “Szalony świat Louisa Waina”, w której 45-latek zagrał uznanego rysownika z przełomu XIX i XX wieku.

Szalony świat Louisa Waina Premiera w Polsce

“Szalony świat Louisa Waina” ukaże się w Polsce na dużych ekranach już 22 kwietnia – dystrybutorem będzie Kino Świat. Film, przygotowany wspólnie przez StudioCanal i wytwórnię Amazon, żywi się intensywnymi kolorami i może być jedną z ciekawszych premier nadchodzącej wiosny.

Projekt ma formułę filmu historycznego i toczy się między latami 90. XIX wieku a 30. XX wieku. Grany przez Benedicta Cumberbatcha Louis Wain przedstawiony zostaje jako niezwykle uzdolniony, ale pogubiony artysta, zafascynowany “tajemnicami tego świata”. Duże znaczenie dla filmu ma związek Waina z Emily Richardson-Wain – miłością jego życia. Postać ukochanej zagrała Claire Foy (“The Crown”).

Wain był angielskim artystą, który przykuł uwagę dzięki nietypowym rysunkom – tworzył “portrety” spersonifikowanych kotów o wielkich oczach. Film został pozytywnie oceniony przez krytyków: “Observer” uznał, że jest “wzruszający”, a “The Irish Times” określił dzieło jako “urocze”. Magazyn “Empire” chwalił rolę Cumberbatcha jako “bardzo emocjonalną, złożoną i autentyczną”.

Jamie Demetriou (“Cruella”, “Paddington 2”) pojawia się w filmie jako Richard Caton Woodville – malarz scen batalistycznych, którego prace wystawiono w Royal Academy oraz Tate Gallery. W obsadzie filmu “Szalony świat Louisa Waina” znajdują się też Andrea Riseborough, Taika Waititi, Toby Jones, Nick Cave, Richard Ayoade, Hayley Squires, Stacy Martin, Julian Barratt, Sharon Rooney, kulturysta Olivier Richters i znana z serialu “Sex Education” Aimee Lou Wood.

Previous Article
Przeklęta Wersja reżyserska

Nigdy dotąd niewidziane zdjęcia z wersji reżyserskiej "Przeklętej" trafiły do sieci

Next Article
Panama Zwiastun

Mel Gibson znów w roli bad assa. Zobacz zwiastun filmu "Panama"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share