“Sex Education”: sezon 4. w formie filmu świątecznego? Aktorzy o przyszłości serialu

Sex Education sezon 4
Sex Education sezon 4 – wszystko, co musicie wiedzieć / Foto Prime Movies: Netflix

Chyba żaden serial Netfliksa nie budzi tak gorących emoji, jak “Sex Education”. Parę dni temu brytyjski komediodramat powrócił z trzecim sezonem, a fani już teraz wypatrują nowych odcinków. Zebraliśmy wypowiedzi aktorów na temat przyszłości serialu. Z tego artykułu dowiecie się wszystkiego o potencjalnym, czwartym sezonie “Sex Education”. Naszym zdaniem jego powstanie jest niemal pewne.

Co na temat 4. sezonu “Sex Education” mają do powiedzenia Gillian Anderson, Asa Butterfield i Ncuti Gatwa? Informacje znajdziecie poniżej.

Sex Education sezon 4. – czy powstanie kontynuacja serialu?

Powstanie sezonu czwartego “Sex Education” wydaje się prawdopodobne, choć wciąż nie zostało potwierdzone przez przedstawicieli Netfliksa. Dla wielu nowe odcinki są niemal pewne, bo “Sex Education” to flagowa produkcja giganta streamingowego i pewny przebój. Inny chętnie oglądany serial młodzieżowy, “Szkoła dla elity”, doczekał się niedawno sezonu 4. i zapowiedziano powstanie dalszych epizodów.

Aimee Lou Wood – serialowa Aimee Gibbs – już w czerwcu miała spotkać się ze scenarzystami “Sex Education”, by omówić potencjalną fabułę następnego sezonu.

W sezonie trzecim “Sex Education” pojawiło się kilka wątków, które nie powinny zostać urwane i zasługują na kontynuację. Należą do nich: poród Jean (Gillian Anderson) i test na ojcostwo jej dziecka, potencjalny romans Adama (Connor Swindells) i Rahima (Sami Outalbali), zamknięcie szkoły czy wyjazd Maeve (Emma Mackey) w ramach programu stypendialnego do USA. Finał serii 3. nie wydaje się zakończeniem serialu i wygląda na to, że twórcy “Sex Education” nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa – a właściwie nie zrobiły tego ich postacie.

Odcinki, które pojawiły się na Netfliksie w piątek, ogniskowały się między innymi wokół miłości Adama i Erika (Ncuti Gatwa). Odtwórca roli drugiego z chłopaków rozmawiał na ten temat z dziennikarką programu “Entertainment Tonight”, Katie Krause.

Sex Education sezon 4. – aktorzy o przyszłości serialu

Gatwa uznał, że decyzja Erika o zakończeniu związku z Adamem była słuszna, bo “sprzyjała szczęściu” jego bohatera.

— Eric zapewnił Adamowi dużo przestrzeni w ich związku, był cierpliwy. Obaj są jednak w dwóch różnych miejscach, jeśli chodzi o odkrywanie własnej seksualności. Stąd wzięły się spięcia. Mają intrygującą historię, znaleźli wspólne szczęście, ale to nie zmienia faktu, że znajdują się w różnych miejscach. Eric próbował uszczęśliwiać innych ludzi. Podczas wizyty w Nigerii zdał sobie sprawę, że chce dojrzeć. Potrzebuje przestrzeni, by móc stać się sobą – tak naprawdę. Adam też musi dorosnąć, ale na własnych warunkach.

Zapytany, czy Eric i Adam mają szansę wznowić swój związek w przyszłości, Gatwa odpowiedział zdawkowym: “być może”. Nie wykluczył też powrotu postaci Oby (Jerry Iwu) – homoseksualnego nigeryjskiego fotografa – w sezonie czwartym i dodał, że może on “pomóc Erikowi w odkryciu siebie”.

Wywiadu dla “Entertainment Tonight” udzieliła też Aimee Lou Wood, odtwórczyni roli Aimee Gibbs. Aktorka wyznała, że chciałaby, aby w kolejnym sezonie jej bohaterka była singielką i wyrwała się z okowów romantycznych relacji, rozwijając swoje umiejętności cukiernicze.

Pytany o to, czy Maeve powinna powrócić w potencjalnym sezonie 4., Gatwa odpowiedział, że tak:

— Oczywiście. Oby udało się sprowadzić wszystkie postacie, by dalej trzymały się razem. Mamy dużo więcej historii do opowiedzenia.

Wood zażartowała, że choć aktorzy grający licealistów w “Sex Education” są już “dużo starsi”, serial zasługuje na kontynuację.

Sex Education sezon 4. Wszystko, co musicie wiedzieć o dalszych losach serialu

Gillian Anderson powiedziała w rozmowie z serwisem “Collider”, że o sezonie 4. “Sex Education” rozmawiają dyrektorzy Netfliksa:

— Temat jest dyskutowany i nie widzę powodu, dla którego serial miałby nie być kontynuowany – przecież jest uwielbiany. Jednocześnie warto pamiętać, że w przypadku Netfliksa sytuacja zmienia się dynamicznie, z dnia na dzień. Wszystko zależy od grubych ryb.

O przyszłości wypowiedziała się też Emma Mackey (Maeve), jednak w bardziej słodko-gorzkim kontekście. W wywiadzie dla “Hunger Magazine” 25-latka stwierdziła:

— To wszystko jest dla mnie skomplikowane. “Sex Education” jest serialem o doniosłym koncepcie, a członkowie obsady są fenomenalni. Wszyscy są dla mnie niezwykle ważni, a na planie zawarłam kilka przyjaźni na całe życie. Dorastaliśmy ze sobą. Wiem jednak, że nie mogę mieć siedemnastu lat wiecznie.

Odtwórca głównej roli Otisa Milbura, Asa Butterfield, powiedział dziennikarzom “Cosmopolitan”, że chciałby, aby powstał świąteczny film na podstawie “Sex Education”, z bożonarodzeniowym wątkiem. Okazało się, że 24-latek ma jeszcze jeden pomysł, jak można by rozwinąć serialowe “uniwersum”:

— Spin-off “Sex Education” byłby fajną opcją, ale musiałby być przemyślany, unikatowy. Nie mógłby powstać ot tak, dla słupków oglądalności.

Butterfield dodaje, że marzy o powstaniu czwartego sezonu, bo wszyscy aktorzy znakomicie bawią się na planie zdjęciowym.

Co jeszcze przemawia za teorią o czwartej serii “Sex Education”? W ostatniej scenie finału 3. sezonu Maeve, wyjeżdżając z Moordale, mija znak opatrzony napisem: “Właśnie opuszczasz nasze miasto, do zobaczenia wkrótce!”

Jeśli powstanie 4. sezon “Sex Education”, ma szansę być tym ostatnim. Bohaterowie serialu będą w nim uczniami ostatniej klasy szkoły średniej.

Previous Article
Howard Shore Władca Pierścieni Amazon

Howard Shore ponownie związany z "Władcą Pierścieni". Przygotuje soundtrack do serialu Amazon Prime Video

Next Article
Diuna box-office

Dobry wynik frekwencyjny "Diuny" w kinach. Otwarcie powyżej oczekiwań

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share