Kingsley Ben-Adir jako Bob Marley. Aktor zagra legendę muzyki w filmie Paramountu

Kingsley Ben-Adir jako Bob Marley
Kingsley Ben-Adir jako Bob Marley w nadchodzącym filmie / Foto Prime: Wywiad z Marleyem; kanał “Harper’s Bazaar UK” na YouTubie

Kingsley Ben-Adir (“Deep State: Tajny układ”, “Król Artur: Legenda miecza”) otrzymał angaż do nowego filmu wytwórni Paramount. Będzie to fabularna biografia ogniskująca się wokół losów Boba Marleya – wybitnego artysty wykonującego muzykę reggae. Gwiazdor zmarł, mając zaledwie 36 lat.

Kingsley Ben-Adir jako Bob Marley w filmie biograficznym Paramount Pictures

Film biograficzny ma zostać kolejnym muzycznym przebojem w katalogu Paramountu, który zarobił krocie za sprawą “Rocketmana”, o życiu Eltona Johna. Reżyserem filmu o Bobie Marleyu będzie Reinaldo Marcus Green – twórca dramatu “Good Joe Bell” z Markiem Wahlbergiem oraz nominowanego do Oscara “King Richarda”. Scenariusz przygotował Zach Baylin (on również związany jest z “King Richardem” – napisał skrypt do tego filmu).

Obraz wyprodukują krewni Boba Marleya – Ziggy Marley, Rita Marley i Cedella Marley, a także Robert Teitel (“Siła i honor”).

Obsadzony w roli głównej Kingsley Ben-Adir grał Malcolma X – aktywistę walczącego o prawa osób czarnoskórych – w filmie “Pewnej nocy w Miami…” Reginy King. Z kolei w niedawnym serialu “Zasada Comeya – Wyższa lojalność” pojawił się jako były prezydent USA, Barack Obama. Kariera Bena-Adira rozwija się w zawrotnym tempie.

Czytaj też: Studio Lionsgate przygotuje filmową biografię Króla Popu, Michaela Jacksona

Bob Marley był wokalistą i gitarzystą pochodzenia jamajskiego. Tworzył muzykę reggae i ska, do jego najbardziej znanych utworów należą “No Woman, No Cry”, “Redemption Song” oraz “Buffalo Soldier”. Muzyka Marleya i jego zespołu – The Wailers – sprzedała się w nakładzie co najmniej 75 mln egzemplarzy. Marley, jako jeden z zaledwie dwóch artystów grających reggae, został wpisany na listę legend muzyki Rock and Roll Hall of Fame. To właśnie jemu przypisuje się, że rozpoczął ruch Rastafari.

Previous Article
What's My Name? Jean-Claude Van Damme

Jean-Claude Van Damme znów zagra siebie. Powstaje jego ostatni film akcji, "What's My Name?"

Next Article
Challengers Zendaya

Zendaya w obsadzie nowego filmu twórcy "Tamtych dni, tamtych nocy"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share