Reklama

Kingsley Ben-Adir jako Bob Marley. Aktor zagra legendę muzyki w filmie Paramountu

Kingsley Ben-Adir jako Bob Marley
Kingsley Ben-Adir jako Bob Marley w nadchodzącym filmie / Foto Prime: Wywiad z Marleyem; kanał “Harper’s Bazaar UK” na YouTubie

Kingsley Ben-Adir (“Deep State: Tajny układ”, “Król Artur: Legenda miecza”) otrzymał angaż do nowego filmu wytwórni Paramount. Będzie to fabularna biografia ogniskująca się wokół losów Boba Marleya – wybitnego artysty wykonującego muzykę reggae. Gwiazdor zmarł, mając zaledwie 36 lat.

Kingsley Ben-Adir jako Bob Marley w filmie biograficznym Paramount Pictures

Film biograficzny ma zostać kolejnym muzycznym przebojem w katalogu Paramountu, który zarobił krocie za sprawą “Rocketmana”, o życiu Eltona Johna. Reżyserem filmu o Bobie Marleyu będzie Reinaldo Marcus Green – twórca dramatu “Good Joe Bell” z Markiem Wahlbergiem oraz nominowanego do Oscara “King Richarda”. Scenariusz przygotował Zach Baylin (on również związany jest z “King Richardem” – napisał skrypt do tego filmu).

Obraz wyprodukują krewni Boba Marleya – Ziggy Marley, Rita Marley i Cedella Marley, a także Robert Teitel (“Siła i honor”).

Obsadzony w roli głównej Kingsley Ben-Adir grał Malcolma X – aktywistę walczącego o prawa osób czarnoskórych – w filmie “Pewnej nocy w Miami…” Reginy King. Z kolei w niedawnym serialu “Zasada Comeya – Wyższa lojalność” pojawił się jako były prezydent USA, Barack Obama. Kariera Bena-Adira rozwija się w zawrotnym tempie.

Czytaj też: Studio Lionsgate przygotuje filmową biografię Króla Popu, Michaela Jacksona

Bob Marley był wokalistą i gitarzystą pochodzenia jamajskiego. Tworzył muzykę reggae i ska, do jego najbardziej znanych utworów należą “No Woman, No Cry”, “Redemption Song” oraz “Buffalo Soldier”. Muzyka Marleya i jego zespołu – The Wailers – sprzedała się w nakładzie co najmniej 75 mln egzemplarzy. Marley, jako jeden z zaledwie dwóch artystów grających reggae, został wpisany na listę legend muzyki Rock and Roll Hall of Fame. To właśnie jemu przypisuje się, że rozpoczął ruch Rastafari.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Previous Article
What's My Name? Jean-Claude Van Damme

Jean-Claude Van Damme znów zagra siebie. Powstaje jego ostatni film akcji, "What's My Name?"

Next Article
Challengers Zendaya

Zendaya w obsadzie nowego filmu twórcy "Tamtych dni, tamtych nocy"

Related Posts
Total
3
Share