Denis Villeneuve przygotuje ekranizację książki “Spotkanie z Ramą”

Spotkanie z Ramą Denis Villeneuve
Spotkanie z Ramą Denis Villeneuve nakręci film na podstawie uznanej książki / Foto Prime: Wikimedia Commons

Denis Villeneuve pozostaje w świecie fantastyki naukowej. Po “Diunie” i nowym “Blade Runnerze” Kanadyjczyk przygotuje ekranizację książki “Spotkanie z Ramą”, którą napisał Arthur C. Clarke.

Spotkanie z Ramą Denis Villeneuve przygotuje ekranizację uznanej powieści sci-fi

Powieść Arthura C. Clarke’a, propagatora kosmonautyki, ukazała się w Polsce nakładem Instytutu Wydawniczego “Pax”. Opowiadała o świece przyszłości, w którym Ziemianie nareszcie trafiają na dowód, że w kosmosie istnieją obce cywilizacje. W Układzie Słonecznym pojawia się bowiem obiekt należący do obcej rasy – nazwany zostaje Ramą i przypomina olbrzymi walec. Grupa naukowców wyrusza w przestrzeń kosmiczną, by zbadać przedmiot i odkryć jego tajemnice. Ekspedycji dowodzi komandor Norton.

Książka Clarke’a zdobyła tak prestiżowe wyróżnienia, jak nagroda Hugo, Nebula czy statuetka Jupitera. Prawa do adaptacji “Spotkania z Ramą” zdobyło studio Alcon Entertainment, a na reżysera wytypowano Denisa Villeneuve’a – twórcę “Diuny“, “Nowego początku” czy “Blade Runnera 2049”. Jednym z producentów obrazu będzie Morgan Freeman.

Twórcy liczą na sukces kasowy, który wydaje się całkiem możliwy – Villeneuve przyciąga widzów do kin jak magnes i zachwyca krytyków filmowych. Na razie nie wiadomo, kiedy ruszą zdjęcia do projektu “Rendezvous with Rama”.

Previous Article
Serial o Snoop Doggu

Powstaje serial o Snoop Doggu, jego debiutanckim albumie i... procesie o zabójstwo

Next Article
Fantazje Monica Bellucci

W kinach: francuska komedia "Fantazje" z boską Monicą Bellucci

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share