“Teksańska masakra piłą mechaniczną” Netfliksa – szczegóły fabularne, wątek Sally Hardesty

Teksańska masakra piłą mechaniczną Opis fabuły
Teksańska masakra piłą mechaniczną Opis fabuły nowego horroru Netfliksa / Foto Prime: Bryanston Distributing Company, Vortex

W lutym na platformie VOD Netflix zadebiutuje długo wyczekiwany film “Teksańska masakra piłą mechaniczną”. Będzie on bezpośrednim sequelem pierwszej odsłony tej kultowej serii, którą w 1974 roku wyreżyserował Tobe Hooper. Wczoraj w sieci pojawił się zwiastun filmu, a dziś ujawniono szczegóły fabularne.

Teksańska masakra piłą mechaniczną Opis fabuły nowego horroru Netflixa

Zarys fabuły nowej “Teksańskiej masakry piłą mechaniczną” prezentuje się następująco:

— Po pięćdziesięciu latach ukrywania się przed światem Leatherface powraca, by terroryzować grupę młodych idealistów. Przyjaciele przypadkiem odkrywają jego mroczny świat w małym teksańskim miasteczku.

Netflix podzielił się też bardziej szczegółowym opisem historii:

— Melody (Sarah Yarkin), jej nastoletnia siostra Lila (Elsie Fisher) oraz ich przyjaciele – Dante (Jacob Latimore) i Ruth (Nell Hudson) – wyruszają do ustronnej mieściny Harlow w Teksasie. Chcą tu założyć idealistyczny biznes. Marzenie szybko przemienia się w koszmar, kiedy bohaterowie przypadkiem odkrywają dom Leatherface’a – obłąkanego seryjnego zabójcy. Jego krwawa spuścizna od lat prześladuje lokalnych mieszkańców – w tym Sally Hardesty (Olwen Fouéré), jedyną ocalałą z niesławnej masakry, jaka rozegrała się w okolicy w latach 70. Sally marzy o zemście na mordercy.

Fouéré wystąpiła w horrorze jako Sally Hardesty – kobieta po przejściach, która jest straumatyzowana po swoim spotkaniu z Leatherface’em. W filmie Hoopera morderca zabił jej przyjaciół oraz brata-inwalidę, Franklina. Doskonale ocenioną rolę stworzyła Marilyn Burns. Aktorka zmarła w 2014 roku, przez co do roli Sally trzeba było znaleźć inną kandydatkę.

Postać Leatherface’a zagrał Mark Burnham (“Złe gliny”, “Strażnik z więzienia Red Rock”). Premierę “Teksańskiej masakry piłą mechaniczną” zaplanowano na 18 lutego 2022.

Previous Article
Tom Holland jako Fred Astaire

Tom Holland jako Fred Astaire - powstaje biografia o legendzie musicali

Next Article
Brad Pitt i Lewis Hamilton

Brad Pitt wystąpi w "samochodowym" projekcie, w który zaangażowany jest Lewis Hamilton

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share