“Teksańska masakra piłą mechaniczną” Netfliksa: pierwsze oficjalne zdjęcia i data premiery

Teksańska masakra piłą mechaniczną Data premiery i pierwsze zdjęcia z filmu. W 2022 roku ukaże się kolejny sequel serii – jego producentem jest Fede Álvarez.
Teksańska masakra piłą mechaniczną Data premiery
Teksańska masakra piłą mechaniczną Data premiery, zdjęcia z filmu / Foto Prime: “Entertainment Weekly”; Legendary Pictures, Netflix, Bad Hombre, Exurbia

Od wielu miesięcy media nakręcały burzę wokół filmu “Teksańska masakra piłą mechaniczną”, który ukaże się na Netfliksie. Wszyscy oczekują dobrego sequela – wyprodukował go bowiem Fede Álvarez, twórca świetnie ocenionego reboota “Martwego zła” (2013). Właśnie ujawniono datę premiery nowej “Masakry”, a także odsłonięto dwa pierwsze zdjęcia z filmu.

Teksańska masakra piłą mechaniczną Data premiery i pierwsze fotosy z filmu

Przyszłoroczna “Teksańska masakra piłą mechaniczną” będzie bezpośrednią kontynuacją klasycznego slashera Tobiego Hoopera z 1974 roku. Oryginał uznawany jest za jeden z najlepszych horrorów wszech czasów – tak nazywają go m.in. “Total Film”, “The Guardian” czy “Esquire”. Nowa “Teksańska masakra…” to sequel retconowy, ignorujący wszystkie wydarzenia przedstawione po części pierwszej serii, a przy tym filmy jak “Następne pokolenie” (1994) czy “Piła mechaniczna 3D” (2013).

Producent Fede Álvarez obiecuje, że jego sequel “Teksańskiej masakry…” to “hardcorowy horror”, który ma jednak pewne cechy wspólne z oryginałem – “pewną dozę prostoty” i, oczywiście, tego samego antybohatera. Czarnym charakterem serii jest psychopatyczny Leatherface, posługujący się tytułową piłą łańcuchową.

“Teksańska masakra piłą mechaniczną” ukaże się na Netfliksie 18 lutego 2022 roku – informacje potwierdza serwis “Entertainment Weekly”. Z tej okazji w sieci udostępniono dwa pierwsze fotosy z filmu.

Teksańska masakra piłą mechaniczną Netflixa – kiedy premiera? Co wiemy o fabule?

Główną bohaterką filmu jest Ruth (Nell Hudson), 25-latka z San Francisco, która wyrusza w podróż biznesową do Teksasu. Zabiera ze sobą nastoletnią siostrę Lilę (Elsie Fisher), bo boi się zostawić ją samą w dużym, pełnym niebezpieczeństw mieście. Dziewczyny nie wiedzą, że to właśnie prowincji na południu Stanów Zjednoczonych powinny obawiać się najbardziej.

W obsadzie znajdują się także Alice Krige, Jacob Latimore, William Hope, Jessica Allain, Moe Dunford, Sarah Yarkin, Sam Douglas i Jolyon Coy. Olwen Fouéré otrzymała angaż do roli Sally Hardesty. To postać, która pojawiła się w pierwszej “Teksańskiej masakrze…” i przeżyła konfrontację z morderczym Leatherface’em.

Promocja filmu była do tej pory bardzo ograniczona, ale fani serii nareszcie wiedzą, kiedy mogą spodziewać się powrotu swojego ulubionego ekranowego szaleńca. Álvarez – który był też pomysłodawcą scenariusza – obmyślił, że Leatherface przepadł bez śladu po wydarzeniach z pierwszej “Teksańskiej masakry piłą mechaniczną”. “Ściągnął maskę i próbował wieść zwykłe życie, być dobrym człowiekiem. Przyjazd ‘świeżej krwi’ do jego miasta obudzi w nim potwora” – tłumaczy producent.

Álvarez dodaje:

— Film Tobiego Hoopera trafił w czuły punkt, pokazując starcie kulturowe społeczności miejskiej i tej wiejskiej. W latach 70. hipisi reprezentowali młodość i metropolię. W naszym sequelu mamy do czynienia z hipsterskimi milenialsami – bardzo przedsiębiorczymi, marzącymi o ucieczce z dużego miasta i związku z naturą. Próbują poddać małą, amerykańską mieścinę procesowi gentryfikacji. To nie spodoba się jednemu z mieszkańców…

Previous Article
Coming out Coltona

Premiera Netfliksa: serial dokumentalny "Coming out Coltona"

Next Article
Wieczny singiel premiera

Premiera Netfliksa: świąteczna komedia romantyczna "Wieczny singiel"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share