Twórca “Szeregowca Ryana” przygotowuje kolejne wojenne widowisko

Robert Rodat
Robert Rodat – twórca Szeregowca Ryana – wraca na pole bitwy / Foto Prime Movies: Dreamworks, Paramount, Amblin, UIP

Robert Rodat to amerykański scenarzysta nominowany do Oscara za swój skrypt, dzięki któremu nakręcono dramat wojenny “Szeregowiec Ryan”. Obraz Stevena Spielberga był jedną z najlepiej ocenionych produkcji 1998 roku. Teraz Rodat powraca do tematyki konfliktu militarnego i ludzkich tragedii.

Robert Rodat – twórca Szeregowca Ryana – wraca na pole bitwy

Robert Rodat pracuje nad fabułą filmu “Semper Fi”, w którym przytoczona zostanie prawdziwa historia majora Thomasa Schuemana – członka Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych. Dramat wojenny napisany przez Rodata opowie o nietypowej więzi, jaka narodziła się między amerykańskim komandosem a tłumaczem afgańskiego pochodzenia, Zainullą Zaki.

Podczas misji, jaką Schueman wykonywał w Afganistanie, panowie zostali przyjaciółmi – wbrew oczekiwaniom społecznym i ewidentnym różnicom kulturowym. Po powrocie do USA major usiłował pomóc rodzinie Zakiego w wydostaniu się z wojennego piekła – niestety, bez powodzenia. Akcja filmu częściowo będzie działa się w 2021 roku. Przytoczona zostanie historia oblężenia Kabulu przez talibów. Na Zakiego i jego bliskich pada wyrok: mają zostać straceni, bo w przeszłości współpracowali z armią amerykańską. Co w tej sytuacji zrobi Schueman?

Za realizację dramatu “Semper Fi” będzie odpowiedzialne studio Flashlight Films. Na razie nie wybrano jeszcze kandydatów do ról przodujących. Obraz o podobnej tematyce i zbliżonej fabule – “The Interpreter” – szykuje jednocześnie Guy Ritchie. Na pierwszym planie zobaczymy Jake’a Gyllenhaala.

W dorobku scenopisarskim Roberta Rodata znajdują się takie tytuły, jak “Patriota”, “Kursk” i “Projekt Larson”. “Szeregowiec Ryan” to jego najbardziej rozpoznawalna fabuła.

Previous Article
Gal Gadot Królewna Śnieżka

Ekranowa Wonder Woman, Gal Gadot, jako okrutna królowa w ekranizacji "Królewny Śnieżki"

Next Article
Krzyk 5 zwiastun

Nowy klip promujący "Krzyk 5": sceny z filmu, a w nich m.in. Neve Campbell jako Sidney!

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share