Rośnie obsada dramatu wojennego “Lee” – wśród aktorów Jude Law i Marion Cotillard

Lee Jude Law
Lee Jude Law i Marion Cotillard w obsadzie filmu / Foto AZN: Wikimedia Commons

Obiecująco zapowiada się dramat wojenny “Lee”, o losach amerykańskiej fotografki Elizabeth Miller. Główną rolę powierzono Kate Winslet, a niedawno obsadę zasilili m.in. Jude Law i Marion Cotillard.

Lee Jude Law i Marion Cotillard w obsadzie filmu wojennego

Winslet wystąpi w filmie jako Elizabeth “Lee” Miller. Była ona amerykańską fotografką, dziennikarką i modelką, która w czasie II wojny światowej pracowała jako reporterka dla “Vogue’a”. Uczestniczyła m.in. w powstaniu paryskim. Ponoć była muzą samego Pabla Picassa.

Miller przeszła do historii jako fotoreporterka. Ujawniała m.in., jakich potworności doświadczali w obozach koncentracyjnych przedstawiciele społeczności żydowskiej. Film “Lee” o jej życiu wyreżyseruje Ellen Kuras, która pracowała jako operatorka przy “Odrobinie chaosu” (w obsadzie też Winslet) czy “Uwikłanych”. “Lee” będzie jej filmowym debiutem reżyserskim.

Właśnie ujawniono nazwiska kolejnych aktorów, którzy zagrają w filmie: to Jude Law (“Gniazdo”), Josh O’Connor (“Piękny kraj”, “The Crown”), Marion Cottilard (“Annette”) i Andrea Riseborough (“The Electrical Life of Louis Wain”).

Film znajduje się na etapie preprodukcji i nie jest znana data jego premiery. Obraz powstanie dzięki wytwórni Hopscotch Features.

Previous Article
Mosquito State zwiastun

"Mosquito State" - zwiastun polsko-amerykańskiego thrillera z Charlotte Vegą

Next Article
Down Low Zachary Quinto

Zachary Quinto i Simon Rex w filmie o tłumionych potrzebach seksualnych

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share