“Furioza” – muzyczny zwiastun z filmu. Teledysk zespołu PRO8L3M i Vita Bambino

Furioza zwiastun
Furioza Zwiastun muzyczny / Foto AZN: Kino Świat, YouTube, Hungry Crocodiles, Grizzly

Studio Kino Świat udostępniło oficjalny teledysk promujący film “Furioza”. Ma on formę muzycznego zwiastuna, który zapowiada nadchodzącą, piątkową premierę. W klipie pojawiają się sceny z widowiskowej produkcji – całą uwagę skupia na sobie, oczywiście, Mateusz Damięcki.

Furioza Zwiastun w formie teledysku grupy PRO8L3M

Kawałek, w rytm którego toczy się akcja filmu, to remix utworu “Ritz Carlton”. Oryginał i przeróbkę wykonuje warszawski duet hip-hopowy PRO8L3M, a w nowej wersji na featuringu umieszczono też Vita Bambino. W raperskim teledysku pojawiają się sceny z “Furiozy”, a także najbardziej prominentni aktorzy: Mateusz Damięcki, Mateusz Banasiuk, Wojciech Zieliński, Weronika Książkiewicz, Konrad Eleryk czy Sebastian Stankiewicz.

Zgodnie z zapowiedzią polskiego dystrybutora (Kino Świat) “Furioza” to film o “chuligańskiej bitwie roku” i “wielkich pieniądzach”. Bohaterem polskiej produkcji jest gangster “Golden” (Damięcki), który znajduje się na celowniku “Dzikiej” (Książkiewicz). Twarda policjantka postanawia raz na zawsze zakończyć działalność zorganizowanej grupy przestępczej, do której “Golden” przynależy. Tworzą ją ekstremalni kibice piłki nożnej – ekipa, do której kiedyś sama należała.

Na potrzeby filmu “Furioza” aktorzy przeszli niebywałą metamorfozę. Widać to zwłaszcza na przykładzie Damięckiego, który tworzy kreację wbrew oczekiwaniom. Jako “Golden” – ogolony na łyso, z obłędem w oczach i nazwą grupy przestępczej wytatuowaną na torsie – jest kimś, kogo nie chcielibyśmy spotkać w ciemnej ulicy. W przeszłości aktor kojarzony był z komediami romantycznymi i adaptacją “Przedwiośnia”.

Premiera “Furiozy” przypada na 22 października. Recenzję filmu, który ma szanse stać się przebojem kinowym, przeczytacie tutaj.

Poprzedni
Extrapolations Meryl Streep

Meryl Streep w serialu Apple TV+ o skutkach zmian klimatu

Następny
The Continental Colin Woodell

Rośnie obsada serialowego prequelu "Johna Wicka", "The Continental". Wybrano aktora do roli głównej

Sprawdź także
Total
6
Share