Cillian Murphy z rolą główną w nowym filmie Christophera Nolana. Znamy datę premiery

Cillian Murphy Oppenheimer
Cillian Murphy Oppenheimer – aktor wystąpi w nowym filmie Nolana / Foto AZN: Wikimedia Commons

Cillian Murphy dostał rolę główną w filmie “Oppenheimer” Christophera Nolana. Irlandzki aktor wcieli się w naukowca, który w czasie II wojny światowej pracował nad powstaniem w pełni kontrolowanej bomby atomowej.

Oppenheimer Cillian Murphy “ojcem bomby atomowej”

45-letni Cillian Murphy – niedawno widziany w “Cichym miejscu 2” i thrillerze “Anna” Luca Bessona – wynegocjował warunki współpracy z Christopherem Nolanem. Przypomnijmy: Nolan pracuje nad filmem “Oppenheimer”, który ukaże się dzięki studiu Universal Pictures. To przełom w karierze reżysera. Począwszy od 2002 roku dystrybutorem niemal wszystkich jego filmów w USA był Warner.

Murphy wystąpi w nowym projekcie Nolana jako autentyczna postać historyczna – Robert Oppenheimer. Dziś nazywany “ojcem bomby atomowej”, podczas II wojny światowej kierował on Programem Manhattan, którego celem było uzyskanie energii jądrowej i wykorzystanie jej do produkcji nowego typu broni. Irlandzki aktor otrzymał tę rolę z powodu łudzącego podobieństwa, jakie łączy go z Oppenheimerem.

Zdjęcia do filmu ruszą na początku 2022 roku. Będzie to kolejne wojenne widowisko Christophera Nolana po niedawnym “1917” (o operacji Dynamo). Zaplanowano, że film ukaże się w Ameryce Północnej 21 lipca 2023 roku.

Autorem zdjęć do “Oppenheimera” będzie Szwajcar Hoyte Van Hoytema. W przeszłości współpracował on z Nolanem przy “Dunkierce”, “Interstellar” i “Tenet”.

Previous Article
Stream Danielle Harris

"Stream": pierwsze spojrzenie na horror z Danielle Harris i Dee Wallace

Next Article
Furioza recenzja

“Furioza” – recenzja. Brawurowe, brudne kino akcji; niewiarygodna metamorfoza Damięckiego

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share