Christopher Nolan żegna się ze studiem Warner Bros. Jego nowy film powstanie dla Universal Pictures

Christopher Nolan Warner Bros.
Christopher Nolan Warner Bros. – koniec współpracy / Foto Prime Movies: Wikimedia Commons

Serwis “Deadline” potwierdza, że nowy film Christophera Nolana powstanie dla studia Universal Pictures. Będzie to opowieść ogniskująca się wokół postaci Roberta Oppenheimera – naukowca, który w czasie II wojny światowej pracował nad powstaniem w pełni kontrolowanej bomby atomowej.

Nolan zrealizuje filmowe widowisko dzięki Universalowi, choć o projekt walczyły też wytwórnie Sony, Paramount i Warner Bros.

Christopher Nolan nowy film. Filmowy portret Roberta Oppenheimera

Począwszy od 2002 roku niemal wszystkie filmy Christophera Nolana zostały wydane w USA przez studio Warnera. Wyjątkami były tylko thriller “Prestiż” (2006; Disney) oraz oscarowy “Interstellar” (2014; Paramount). Przy kolejnym przedsięwzięciu Nolana kończy się długoletnia współpraca z Warner Bros. Pictures.

W ubiegłym roku Nolan głośno krytykował Warnera za symultaniczną dystrybucję filmów w kinach i serwisie HBO Max (w ten sposób w USA ukazały się m.in. “Godzilla vs. Kong” czy “Obecność: Na rozkaz diabła”). Reżyser, który ceni sobie doświadczenia kinowe i chce, by to właśnie na salach kinowych pokazywane były jego produkcje, powiedział:

— Niektórzy z najlepszych filmowców i najważniejszych aktorów poszli spać, myśląc, że pracują dla największego studia w Hollywood, a po przebudzeniu odkryli, że pracują dla najgorszego portalu streamingowego.

Co ciekawe do koncernu NBCUniversal częściowo należy serwis Peacock, oferujący usługi medialne na żądanie.

Christopher Nolan kończy współpracę z Warner Bros.

Christopher Nolan to jeden z najbardziej szanowanych współczesnych reżyserów. Jego trylogia filmów o Batmanie (“Batman: Początek”, “Mroczny rycerz”, “Mroczny rycerz powstaje”) zarobiła miliardy dolarów dookoła świata, a późniejsza “Dunkierka” (2017) zgarnęła 527 mln USD, utrzymując wysokie miejsca w notowaniach box-office’u.

Film opowiadał o operacji Dynamo w trakcie kampanii francuskiej i dział się w 1940 roku. Teraz Nolan powraca do tematyki wojennej. Bohaterem jego nowego, na razie niezatytułowanego projektu będzie postać historyczna – Robert Oppenheimer. Dziś nazywany “ojcem bomby atomowej”, podczas II wojny światowej kierował Programem Manhattan, którego celem było uzyskanie energii jądrowej i wykorzystanie jej do produkcji nowego typu broni.

Portal “IndieWire” spekuluje, że główną rolę może odegrać w filmie Cillian Murphy – irlandzki aktor przypominający Oppenheimera – choć nie zostało to potwierdzone. Pierwszy klaps na planie zdjęciowym powinien paść na początku przyszłego roku.

Previous Article
Tracy Morgan Triplets

"Triplets": Schwarzenegger i DeVito poznają swojego czarnoskórego "Bliźniaka"

Next Article
Zaułek koszmarów zdjęcia

Bradley Cooper i Willem Dafoe na pierwszych zdjęciach z filmu "Zaułek koszmarów" del Toro

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share