Box-office. “Venom 2” zdeklasował konkurencję – zaliczył najlepsze otwarcie od początku pandemii

Venom 2: Carnage box-office
Venom 2: Carnage box-office / Foto Prime Movies: Marvel, Columbia Pictures, Sony

W minionym tygodniu informowaliśmy, że “Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” został najlepiej zarabiającym filmem doby pandemii w Ameryce. Przyszła kolej na kolejny box-office’owy rekord – zresztą nie byle jaki. Marvelowski “Venom 2: Carnage”, który ukazał się w kinach przed weekendem, zaliczył najlepszy finansowy wynik otwarcia od początku pandemii.

Venom 2: Carnage Box-office USA

Począwszy od 30 września “Venom 2” zainkasował w Ameryce Północnej 90,1 mln dolarów. Aż 11,6 mln z tej kwoty udało się “wyciągnąć” z kieszeni widzów w przededniu oficjalnej premiery, na pokazach zamkniętych. To covidowy rekord: żaden inny film nie zarobił tyle po rozpoczęciu pandemii koronawirusa – przynajmniej w weekend debiutu kinowego.

Wcześniej prym wiodła w tej kategorii “Czarna Wdowa”, który w ciągu trzech dni po premierze zainkasowała 80,8 mln dolarów. Mniej więcej takie samo otwarcie zaliczył pierwszy “Venom” z 2018 roku – wygląda na to, że sequel okaże się większym sukcesem komercyjnym.

Thomas Rothman, prezes Sony Pictures Entertainment, powiedział, że studio jest zadowolone z takiego wyniku. “Cierpliwość i doświadczenia kinowe mają wielkie znaczenie. Cieszymy się, że film został wynagrodzony tak rekordowymi wynikami”, dodał.

Sukces filmu “Venom 2: Carnage” wprawił w osłupienie samych kiniarzy. Rzecznik firmy Cinemark (sieci kin amerykańskich) ujawnił, że sequel zaliczył najlepsze otwarcie w historii przedsiębiorstwa, przynosząc mu olbrzymie zyski.

Tuż po weekendzie drugie miejsce w notowaniu amerykańskiego box-office’u zajmuje animacja “Rodzina Addamsów 2” (wynik: 18 mln dolarów), a trzecie – “Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” (6 mln USD). W pierwszej dziesiątce znajdują się też m.in. “Candyman”, “Wszyscy święci New Jersey” oraz “Free Guy”.

W filmie “Venom 2” występują Tom Hardy, Michelle Williams, Woody Harrelson i Naomie Harris. Polską premierę zaplanowano na 15 października.

Previous Article
Najlepsze filmy o Bondzie

Top 10: Najlepsze filmy o Jamesie Bondzie

Next Article
Halloween Blumhouse

Jason Blum o przyszłości serii "Halloween". Jakie są szanse na kolejny, po "Halloween Ends", sequel?

Related Posts
Total
0
Share