Box-office. “Venom 2” zdeklasował konkurencję – zaliczył najlepsze otwarcie od początku pandemii

Venom 2: Carnage box-office
Venom 2: Carnage box-office / Foto Prime Movies: Marvel, Columbia Pictures, Sony

W minionym tygodniu informowaliśmy, że “Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” został najlepiej zarabiającym filmem doby pandemii w Ameryce. Przyszła kolej na kolejny box-office’owy rekord – zresztą nie byle jaki. Marvelowski “Venom 2: Carnage”, który ukazał się w kinach przed weekendem, zaliczył najlepszy finansowy wynik otwarcia od początku pandemii.

Venom 2: Carnage Box-office USA

Począwszy od 30 września “Venom 2” zainkasował w Ameryce Północnej 90,1 mln dolarów. Aż 11,6 mln z tej kwoty udało się “wyciągnąć” z kieszeni widzów w przededniu oficjalnej premiery, na pokazach zamkniętych. To covidowy rekord: żaden inny film nie zarobił tyle po rozpoczęciu pandemii koronawirusa – przynajmniej w weekend debiutu kinowego.

Wcześniej prym wiodła w tej kategorii “Czarna Wdowa”, który w ciągu trzech dni po premierze zainkasowała 80,8 mln dolarów. Mniej więcej takie samo otwarcie zaliczył pierwszy “Venom” z 2018 roku – wygląda na to, że sequel okaże się większym sukcesem komercyjnym.

Thomas Rothman, prezes Sony Pictures Entertainment, powiedział, że studio jest zadowolone z takiego wyniku. “Cierpliwość i doświadczenia kinowe mają wielkie znaczenie. Cieszymy się, że film został wynagrodzony tak rekordowymi wynikami”, dodał.

Sukces filmu “Venom 2: Carnage” wprawił w osłupienie samych kiniarzy. Rzecznik firmy Cinemark (sieci kin amerykańskich) ujawnił, że sequel zaliczył najlepsze otwarcie w historii przedsiębiorstwa, przynosząc mu olbrzymie zyski.

Tuż po weekendzie drugie miejsce w notowaniu amerykańskiego box-office’u zajmuje animacja “Rodzina Addamsów 2” (wynik: 18 mln dolarów), a trzecie – “Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” (6 mln USD). W pierwszej dziesiątce znajdują się też m.in. “Candyman”, “Wszyscy święci New Jersey” oraz “Free Guy”.

W filmie “Venom 2” występują Tom Hardy, Michelle Williams, Woody Harrelson i Naomie Harris. Polską premierę zaplanowano na 15 października.

Previous Article
Najlepsze filmy o Bondzie

Top 10: Najlepsze filmy o Jamesie Bondzie

Next Article
Halloween Blumhouse

Jason Blum o przyszłości serii "Halloween". Jakie są szanse na kolejny, po "Halloween Ends", sequel?

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share