Jason Blum o przyszłości serii “Halloween”. Jakie są szanse na kolejny, po “Halloween Ends”, sequel?

Halloween Blumhouse
Halloween Blumhouse / Foto Prime Movies: Blumhouse Prod., Miramax, Trancas, Universal

22 października swoją drogę na ekrany polskich kin wyszlachtuje sobie Michael Myers. W tym roku premiery doczeka się wreszcie horror “Halloween zabija”, a już w kolejnym widzowie poznają odsłonę “Halloween Ends”. Zgodnie z planem ma być ona ostatnią częścią nowej trylogii, którą trzy lata temu zapoczątkowało studio Blumhouse Productions.

Prezes firmy, Jason Blum, nie powiedział jednak ostatniego słowa w kwestii “Halloween”. Po cichu marzy, że psychopatyczny Myers nie odłoży jeszcze swego noża do kuchennej szuflady.

Halloween Blumhouse o planach na dalsze sequele

W rozmowie z serwisem ComicBook.com Jason Blum opowiedział, co sądzi o pomyśle na kontynuowanie serii po filmie “Halloween Ends”:

— Ustaliliśmy, że powstaną trzy filmy. Plan był taki, by nakręcić trzy nowe horrory o Michaelu Myersie. Oczywiście, że marzę o dalszych sequelach i rozszerzeniu serii. Jeśli zgodzi się na to Malek Akkad [producent odpowiadający za cały cykl – przyp.], chętnie podejmę się wyzwania. Na razie jesteśmy pochłonięci pracą przy “trójce”. Chcemy, by “Halloween Ends” było spektakularną odsłoną – to nasze zadanie. Jeśli uda się wykroczyć się poza pierwotny plan, będę zachwycony. W tej chwili nie jesteśmy związani z potencjalnym, następnym filmem o Myersie.

Mówiąc “my”, producent ma na myśli studio Blumhouse Productions. Seria “Halloween” powstaje przy współpracy z wytwórniami Miramax oraz Trancas International Films. Druga to spółka częściowo należąca do Maleka Akkada.

Halloween Jason Blum nie pożegnał się jeszcze z Michaelem Myersem

Nawet jeśli życzenia Bluma się spełnią, a po filmie “Halloween Ends” powstanie kolejna odsłona serii, prawdopodobnie nie zobaczymy w niej Jamie Lee Curtis. 62-letnia aktorka stwierdziła, że chciałaby zakończyć swoją przygodę z postacią Laurie Strode. W przeszłości przymierzała się do tego parokrotnie – najpierw, kręcąc “Halloween 2” (1981) z Rickiem Rosenthalem i Johnem Carpenterem, a następnie za sprawą “Halloween: Resurrection” (2002).

Ryan Freimann, producent wykonawczy “Halloween zabija”, zapowiada, że w ewentualnych dalszych filmach z serii twórcy chcieliby szukać “nowych rozwiązań fabularnych” i zamknąć wątek Laurie Strode.

Freimann powiedział też, że jednym z pomysłów na nowy horror o mieście Haddonfield jest luźna adaptacja pamiętnego “Halloween 3: Sezon czarownic”. Fani kina grozy kojarzą ten tytuł jako jedyny w całej serii, w którym nie pojawia się postać Michaela Myersa.

Previous Article
Venom 2: Carnage box-office

Box-office. "Venom 2" zdeklasował konkurencję - zaliczył najlepsze otwarcie od początku pandemii

Next Article
Niezniszczalni 4

"Niezniszczalni 4" będą kręceni w trzech krajach Europy. Czy Schwarzenegger powróci w roli Trencha?

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share