“Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” globalnym hitem. Najlepiej zarabiający film w dobie pandemii

Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni
Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni – przebój box-office’u / Foto Prime Movies: Marvel Entertainment, Disney

“Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” okazał się globalnym hitem – nawet większym, niż zakładali twórcy. Osadzone w świecie Marvela widowisko oficjalnie zostało w USA najlepiej zarabiającym filmem w dobie pandemii. W Ameryce Północnej produkcja Destina Daniela Crettona przyniosła dotąd zyski w wysokości 196,5 mln dolarów, co okazuje się pandemicznym rekordem.

Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni Box-office’owy przebój w USA

“Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” jest obecnie najlepiej zarabiającym filmem 2021 roku w Stanach Zjednoczonych – przyniósł wyższe przychody niż “Czarna Wdowa”, “Szybcy i wściekli 9”, “Ciche miejsce 2” czy “Free Guy”. Marvelowski blockbuster w Ameryce Północnej dorobił się już 196,5 mln dolarów i obecnie czwarty tydzień z rzędu okupuje szczyt notowania box-office’u.

Odkąd w pierwszym kwartale 2020 roku w USA wprowadzono reżim sanitarny, a kina zaczęły przechodzić kryzys pandemiczny, żaden inny film nie okazał się takim sukcesem kasowym. “Shang-Chi…” bił też rekordy notowane podczas amerykańskiego Święta Pracy. Na całym świecie superbohaterska produkcja zainkasowała dotychczas 363,4 mln USD, przynosząc olbrzymie zyski między innymi w Wielkiej Brytanii (21,7 mln dolarów w kasie), Korei Południowej (12,5 mln) czy Rosji (8,9 mln).

Widowisko z udziałem takich aktorów jak Simu Liu, Awkwafina, Ben Kingsley i Florian Munteanu opowiada o mistrzu kung-fu, który zmuszony jest stawić czoła przeszłości po tym, jak trafia w szeregi organizacji Dziesięciu Pierścieni.

Film “Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” ukazał się w polskich kinach 3 września. Według portalu “The Numbers” dotąd zarobił w naszym kraju 1 444 281 mln dolarów.

Previous Article
John Cena i Kathy Bates

John Cena i Kathy Bates w politycznym thrillerze o wyborach prezydenckich

Next Article
Brad Pitt i George Clooney

Brad Pitt i George Clooney w kolejnym filmie Jona Wattsa - twórcy "Spider-Man: Homecoming"

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share