Ukończono zdjęcia do “Nosferatu” Roberta Eggersa

Nosferatu Remake
Nosferatu Remake – nowe wieści na temat projektu / Foto Prime: IMDb

Robert Eggers – twórca “Czarownicy: Bajki ludowej z Nowej Anglii” oraz “Lighthouse” – przez ostatnie miesiące w pocie czoła pracował nad swoim kolejnym projektem. Będzie to remake klasycznego, ekspresjonistycznego horroru, “Nosferatu – symfonia grozy” (1922). Nie udało się nakręcenie filmu na setną rocznicę od premiery oryginału, ale ma on ukazać się już w przyszłym roku. Właśnie ukończono prace na planie zdjęciowym.

Nosferatu Eggersa już na etapie postprodukcji. Koniec zdjęć do remake’u

Produkcja nowego “Nosferatu” ruszyła w marcu w Czechach. Materiały realizowano między innymi w Pradze, w barokowym, historycznym kompleksie Invalidovna w Karlínie, a także w zamku znajdującym się w miejscowości Rožmitál pod Třemšínem. Teraz ogłoszono koniec zdjęć do filmu – z kilkudniowym opóźnieniem dowiadujemy się, że ostatni klaps na planie padł 19 maja w czeskiej stolicy po około trzech miesiącach prac.

Operator zdjęć Jarin Blaschke powiedział serwisowi “Prague Reporter”, że nowy “Nosferatu” nakręcony został w kolorze – a nie, jak oryginał, w czerni i bieli. Film ma przypominać dzieła romantyzmu doby XIX wieku. Zdjęciowiec o europejsko brzmiącym nazwisku słynie ze swojej współpracy z reżyserem Robertem Eggersem. Panowie tworzyli razem między innymi “Wikinga” z Willemem Dafoe czy wspomnianą “Czarownicę”.

Czeska ekipa pracująca przy “Nosferatu” powiedziała, że okres realizacji był “złożony” i “niekonwencjonalny”. Co ciekawe nie jest to jedyny wampirzy, amerykański projekt, do którego zdjęcia kręcono w Pradze. Kolejny to drugi sezon serialu grozy AMC “Wywiad z wampirem”, adaptującego prozę Anne Rice.

Bill Skarsgård występuje w filmie w tytułowej roli Nosferatu/hrabiego Orloka. Sto lat temu wampira odegrał Max Schreck w klasycznym horrorze ekspresjonistycznym Friedricha Wilhelma Murnau. W obsadzie znajdują się także: Willem Dafoe (“Cień wampira”), Nicholas Hoult (“Mad Max: Na drodze gniewu”), Emma Corrin (“The Crown”), Ralph Ineson (“Zielony Rycerz. Green Knight”), Lily-Rose Depp (“Wilk”, “Król”) oraz Simon McBurney (“Teoria wszystkiego”, “Obecność 2”).

Nowy “Nosferatu” pomyślany został jako gotycka opowieść o obsesji. Hrabia Orlok prześladuje pewną młodą kobietę, w której się zakochuje (w tej roli Depp). Akcja toczy się w Niemczech dziewiętnastego wieku.

“Nosferatu – symfonia grozy” z 1922 roku to ekspresjonistyczny, niemiecki horror, który był nieautoryzowaną adaptacją “Draculi” Brama Stokera i na przestrzeni lat stał się jednym z najbardziej ikonicznych, a przy tym wpływowych filmów o wampirach. Na razie nie wybrano daty premiery remake’u.

Previous Article
Hijack Zwiastun serialu

Zwiastun serialu Apple TV+ z Idrisem Elbą w roli głównej

Next Article
Hidden Strike Zwiastun

John Cena i Jackie Chan w zwiastunie komedii akcji "Hidden Strike"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share