Robert Downey Jr. z rolą główną w remake’u “Zawrotu głowy” Hitchcocka

Zawrót głowy doczeka się remake'u
Zawrót głowy doczeka się remake’u z Robertem Downeyem Jr. / Foto: Wikimedia Commons

Portale filmowe donoszą, że w Hollywood planowany jest remake jednego z kultowych dzieł Alfreda Hitchcocka. Mowa o “Zawrocie głowy” – thrillerze psychologicznym z elementami melodramatu, który przyniósł reżyserowi Srebrną Muszlę na MFF w San Sebastián w 1958 roku. Robert Downey Jr. negocjuje warunki swojej roli w remake’u.

Zawrót głowy doczeka się remake’u. W roli przodującej Robert Downey Jr.

Nowy “Zawrót głowy” miałby powstać dla Paramount Pictures, a za jego realizację odpowiedzialne będzie studio Roberta Downeya Jr., Team Downey. Gwiazdor zająłby również stanowisko producenckie, wspólnie z żoną, Susan. 57-latek wcieliłby się w rolę główną, którą przed laty stworzył James Stewart. W oryginale hollywoodzki aktor wystąpił jako detektyw cierpiący na lęk wysokości, który wynajęty zostaje, by śledzić żonę przyjaciela.

Scenariusz nowej wersji hitchcockowskiego klasyku miałby przygotować Steven Knight – twórca “Peaky Blinders”, który niedawno został też przypisany do kolejnej odsłony “Gwiezdnych wojen” jako autor fabuły. Poza Downeyem producentami “Vertigo” będą także John Davis oraz John Fox.

“Zawrót głowy” ukazał się w maju 1958 roku i zebrał dość mieszane recenzje krytyków, co rozczarowało Alfreda Hitchcocka. Dopiero po 1980 r. film zyskał lepsze recenzje, zyskując “drugie życie”. Dziś thriller uchodzi za jeden z najlepszych, jakie powstały, plasując się wysoko w notowaniach American Film Institute, “The Sight & Sound”, “The Guardian” czy “Total Film”. Poniżej zobaczycie zwiastun “Zawrotu głowy”.

Dorobek aktorski Roberta Downeya Jr. zamyka film przygodowy “Doktor Dolittle” z 2020 roku (w obsadzie także Antonio Banderas i Michael Sheen). Na premierę czeka dramat biograficzny “Oppenheimer” Christophera Nolana, gdzie Downey Jr. wciela się w biznesmena i filantropa Lewisa Straussa.

Previous Article
Ride On Zwiastun

Jackie Chan i jego koński przyjaciel w zwiastunie komedii "Ride On"

Next Article
Roving Woman Zwiastun

Lena Góra w zwiastunie filmu produkowanego przez Wima Wendersa

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share