“Crystal Lake” – kiedy możemy spodziewać się premiery serialu?

Crystal Lake Data premiery
Crystal Lake – Data premiery / Foto: Kadr z “Piątku, trzynastego” (2009; New Line, Paramount, Warner Bros., Platinum Dunes)

Jason Voorhees znów zatriumfuje w krwawym szale. Najsłynniejszy slasherowy zabójca będzie bohaterem powstającego serialu “Crystal Lake”, który ukaże się na platformie streamingowej Peacock. Właśnie ujawniono, kiedy widzowie mogą spodziewać się premiery odcinkowej produkcji o Voorheesie.

Crystal Lake Data premiery – coraz więcej wiadomo o serialu platformy Peacock

Serial “Crystal Lake” będzie prequelem cyklu “Piątek, trzynastego”. Showrunnerem projektu będzie Bryan Fuller, twórca telewizyjnego “Hannibala”. Fuller to telewizyjny weteran, który maczał palce również przy “Amerykańskich Bogach”, “Star Trek: Discovery” czy “Herosach”. W prace nad serialem o Jasonie Voorheesie zaangażowane jest studio A24, stojące za oscarowym hitem “Wszystko wszędzie naraz”.

Obsada “Crystal Lake” pozostaje na razie w znacznej mierze nieujawniona; wiadomo natomiast, że rolę w serialu zagrzała Adrienne King. Aktorka pojawiła się w “Piątku, trzynastego” Seana S. Cunninghama z 1980 roku, grając Alice Hardy – młodą dziewczynę terroryzowaną na obozie letniskowym. W postać wcieliła się jeszcze w sequelu z 1981.

Na Twitterze King zamieściła zdjęcia ze spotkania, w którym uczestniczyli scenarzyści “Crystal Lake”, a także sam Bryan Fuller. 62-latka napisała: “Wypijmy za moment, w którym historia zatoczyła koło!”. Jednak uwagę zwraca również post Adrienne King na Instagramie, gdzie pojawiło się zdjęcie z Fullerem. Wpis opatrzono podpisem:

— Mam za sobą ekscytujące spotkanie z Bryanem Fullerem, genialnym producentem “Crystal Lake”. Dowiedziałam się, co zostanie przygotowane na rzecz Krwawego Obozu! To wielka przyjemność; nie mogę doczekać się, aż będę mogła podzielić się z Wami szczegółami dotyczącymi projektu!

Jeden z hashtagów, dołączonych do wpisu, sugeruje, że serial będzie miał swoją premierę w przyszłym roku (“#Coming2024”).

Gotowy serial będzie dostępny do obejrzenia w serwisie Peacock. W ubiegłym roku pojawił się na nim inny, filmowy slasher – “They/Them”. W horrorze wystąpił Kevin Bacon, który, co ciekawe, przed laty zagrał też w pierwszym “Piątku, trzynastego” (1980).

Jednym ze scenarzystów “Crystal Lake” będzie Kevin Williamson – autor fabuły do pierwszego “Krzyku”.

Previous Article
John Wick 4

Znakomite wyniki box-office'owe "Johna Wicka 4". Jest hit!

Next Article
Damaged Samuel L. Jackson

Samuel L. Jackson na tropie mordercy w thrillerze "Damaged"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share