Powstanie remake “Piątku, trzynastego”? A może kolejny sequel? Nowe wieści

Piątek trzynastego Remake
Piątek trzynastego Remake w przygotowaniu? / Foto: Paramount

Czy seria “Piątek, trzynastego” nareszcie wybudzi się ze swojego pechowego, trwającego ponad trzynaście lat snu? Wygląda na to, że tak, a na pewno czynione są do tego przymiarki. Twórca pierwszej odsłony serii, Sean S. Cunnigham, ma pomysł, jak kontynuować legendarny cykl.

Piątek trzynastego Remake czy sequel – który film powstanie pierwszy?

Portal “Bloody Disgusting” dowiedział się, że Cunnigham nawiązał współpracę z reżyserem Jeremym Weissem (“Ghosted”) oraz scenarzystą Jeffem Lockerem (“Scars”) i panowie mają w planach realizację kilku horrorowych projektów. Ma między innymi powstać remake filmu grozy “Dom” z 1985 roku, którego twórcą był Steve Miner (ciekawostka: reżyser “Piątku, trzynastego II”).

Innym filmem tercetu Cunningham-Locker-Weiss będzie “The Night Driver” – opowieść o sprzedawcy prześladowanym przez psychopatę podczas drogi do domu. Zespół ma w planach realizację jeszcze jednego projektu – ma nim być remake pierwszego “Piątku, trzynastego”. Pomimo trwającej batalii sądowej, poświęconej serii Jasona Voorheesa, panowie są pozytywnie nastawieni do tego horroru. Jeremy Locker powiedział:

— Planowany, serialowy prequel “Piątku, trzynastego” wskrzesił zainteresowanie kolejnym filmem kinowym. Mamy więc nadzieję, że to podekscytowanie sprawi, że obie strony dojdą do porozumienia i wkrótce Jason powróci na duże ekrany, pierwszy raz od blisko czternastu lat. Mamy też plan awaryjny, dotyczący sequela pierwszego “Piątku”. Myślę, że fani pokochaliby tę historię.

Serial, o którym wspomina Locker, to oczywiście “Crystal Lake” – na pokładzie między innymi Kevin Williamson i Bryan Fuller. Warner Bros., który posiada prawa do tytułu “Friday the 13th”, nie skomentował na razie planów Lockera i Cunninghama.

Niedawno pierwszy “Piątek, trzynastego” (1980) był przedmiotem dyskusji w odcinku serialu dokumentalnego “Filmy naszej młodości”, który dostępny jest do obejrzenia na Netfliksie.

Previous Article
Dakota Johnson

Sundance Film Festival: Dakota Johnson drwi z Armie'ego Hammera

Next Article
A Quiet Place: Day One Alex Wolff

Alex Wolff gwiazdą nowego filmu z serii "Ciche miejsce"

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share