Twórca “Peaky Blinders” przygotuje scenariusz nowych “Gwiezdnych wojen”

Steven Knight
Steven Knight napisze fabułę nowych Gwiezdnych wojen / Foto: BUILD Series – kanał na YouTubie

“Peaky Blinders” to jeden z przebojów stacji BBC. Kryminalny serial pojawił się w ofercie Netfliksa i szybko stał się jedną z popularnych produkcji w bazie giganta VOD. Twórca serialu Steven Knight właśnie został zaangażowany w realizację kolejnego, widowiskowego przedsięwzięcia. Napisze on scenariusz nowych “Gwiezdnych wojen”.

Steven Knight napisze scenariusz nowej części Gwiezdnych wojen

Wiadomo, że reżyserką nowego projektu z kanonu “Star Wars” będzie Sharmeen Obaid-Chinoy, która w minionym roku pracowała przy serialu “Ms. Marvel”. Do niedawna jako scenarzyści filmu podawani byli Damon Lindelof (“Watchmen”) oraz debiutant Justin Britt-Gibson, jednak teraz wiadomo, że fabułę ma przygotować ceniony przez widzów telewizyjnych Steven Knight.

Lindelof został zaangażowany w prace nad nowym starwarsowym filmem już w lipcu 2022 roku. Studio Lucasfilm zorganizowało dwutygodniową sesję, podczas której próbowano opracować zarys fabuły kolejnej części. Ma ona dziać się po wydarzeniach znanych z megahitu “Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” (2019).

Nowa odsłona serii “Star Wars” ma ukazać się w kinach 19 grudnia 2025 roku. W przyszłym miesiącu podczas corocznego Star Wars Celebration w Londynie George Lucas ma ujawnić więcej szczegółów na temat filmu – być może też fabularnych. Na razie nieznany jest chociażby oficjalny tytuł.

Steven Knight ma w swym dorobku nie tylko “Peaky Blinders”, ale też takie tytuły jak “See”, “Spencer”, “Dziewczyna w sieci pająka”, “Ugotowany”, “Locke” czy “Wschodnie obietnice”. Jego scenariusz dramatu kryminalnego “Niewidoczni” z Audrey Tautou (2002) był nominowany do Oscara.

Previous Article
Mother Mary Anne Hathaway

Anne Hathaway gwiazdą muzyki pop w nowym filmie studia A24

Next Article
Dzikie żądze

Scena usunięta z "Dzikich żądzy": Kevin Bacon miał pocałować Matta Dillona

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share