Scena usunięta z “Dzikich żądzy”: Kevin Bacon miał pocałować Matta Dillona

Dzikie żądze
Dzikie żądze – Dillon miał pocałować Bacona. Dlaczego scenę usunięto? / Foto: Columbia, Mandalay Entertainment

“Dzikie żądze” to klasyk wśród najntisowych thrillerów erotycznych. Gwiazdorsko obsadzony dreszczowiec na przestrzeni lat zyskał status kultowego – wszystko za sprawą scen seksualnych zbliżeń między Denise Richards a Neve Campbell. W filmie miało dojść też do pocałunku między dwiema męskimi postaciami. Dlaczego nie doszło?

Dzikie żądze – dlaczego z filmu usunięto scenę gejowską?

Thriller “Dzikie żądze” (oryg. “Wild Things”) miał premierę w marcu 1998 roku i doczekał się trzech wydanych na rynku DVD sequeli. Tylko w pierwszym filmie pojawiła się plejada gwiazd – ale co to były za gwiazdy! Obsadę zasilili Campbell, Richards, Kevin Bacon, Matt Dillon i Bill Murray. Film opowiadał o nauczycielu z liceum, który zostaje oskarżony o zgwałcenie dwóch uwodzicielskich, nastoletnich dziewcząt. Za sprawą zaskakującej intrygi kryminalnej “Dzikie żądze” do dziś są chętnie odkrywane przez nowe pokolenia widzów.

Z okazji dwudziestej piątej rocznicy od premiery “Wild Things” reżyser John McNaughton udzielił wywiadu, w którym miał do wyjawienia kilka szokujących informacji. Powiedział między innymi, że początkowa wersja scenariusza uwzględniała scenę pod prysznicem z udziałem dwóch męskich bohaterów (grany przez Bacona sierżant Ray Duquette oraz grany przez Dillona nauczyciel – Sam Lombardo).

“Gdy pierwszy raz przeczytałem scenariusz, pomyślałem sobie: ‘Tego się nie spodziewałem!’ Niestety, nie mogliśmy tego nakręcić”, powiedział reżyser w rozmowie z dziennikarzem “Yahoo!”. Scena, która ostatecznie została odrzucona na etapie produkcji, miała sugerować, że Sama i Raya mógł połączyć gejowski romans. McNaughton tak opisuje ten gorący ustęp ze scenariusza:

— W oryginalnej wersji tej odrzuconej sceny Matt wchodzi do łazienki, by wziąć prysznic. Na miejscu jest już Kevin. Panowie mieli zmierzyć się wzajemnie wzrokiem, a potem zabrać się do rzeczy.

Kevin Bacon chciał, by w filmie pojawił się gejowski plot twist. Jednak Matt Dillon nie był zainteresowany pocałunkami z kolegą po fachu. Ponadto producenci postanowili nie kręcić tej sceny, obawiając się, że studia odpowiedzialne za finansowanie filmu wycofają się ze swojej umowy.

Kevina Bacona widzieliśmy ostatnio w średniometrażowej komedii Marvela “Strażnicy Galaktyki: Coraz bliżej święta”, gdzie zagrał siebie samego. Matt Dillon wystąpił w ubiegłorocznej komedii “American Dreamer” razem z Peterem Dinklage’em oraz Shirley MacLaine.

Previous Article
Steven Knight

Twórca "Peaky Blinders" przygotuje scenariusz nowych "Gwiezdnych wojen"

Next Article
The Sticky Jamie Lee Curtis

Jamie Lee Curtis w serialu Prime Video o... zmasowanej kradzieży syropu klonowego

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share