“Doktor Who”: David Tennant i Catherine Tate przywróceni do obsady serialu BBC

David Tennant i Catherine Tate
David Tennant i Catherine Tate znów spotkają się na planie Doktora Who / Foto: YouTube

Kilka dni temu informowaliśmy, że Ncuti Gatwa – znany z serialu Netfliksa “Sex Education” – dołączył do obsady “Doktora Who”. Aktor afrykańskiego pochodzenia zagra rolę tytułową i stanie się pierwszym czarnoskórym Doktorem. Teraz dowiadujemy się, że z projektem BBC powiązano dwa kolejne nazwiska. Do ekipy aktorskiej dołączają Catherine Tate i David Tennant.

David Tennant i Catherine Tate ponownie w Doktorze Who – zagrają u boku Ncutiego Gatwy

Catherine Tate jest doskonale znana jako ekscentryczna Nellie Bertram ze schyłkowych sezonów amerykańskiej wersji “Biura”. Za rolę w tym sitcomie nominowana była do nagrody Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych. 51-letni David Tennant ma w swoim dorobku takie tytuły jak “Jessica Jones” czy “Harry Potter i Czara Ognia”. Tennant i Tate byli już związani z serialem “Doktor Who”, w którym pierwszy z nich grał bohatera tytułowego, a druga z wymienionych była jego towarzyszką, Donną Noble.

Tennant grał Doktora Who przez osiem lat, występując w pięćdziesięciu odcinkach. Tate pojawiała się jako Donna w latach 2006-2010. Aktorzy pojawią się w serialu ponownie już za rok. Premiera nowych odcinków zbiegnie się z sześćdziesiątą rocznicą od chwili, kiedy na antenie brytyjskiej telewizji zadebiutował pierwszy odcinek “Doktora Who”.

Tate i Tennant ostatni raz spotkali się na planie serialu “Doktor Who” dwanaście lat temu. Fabularnie ich rozstanie było uzasadnione. Drogi bohaterów rozeszły się, bo Doktor musiał “wyczyścić” pamięć Donny – tylko tak mógł ocalić jej życie.

Russel T Davies (showrunner serialu) na razie nie wyjaśnia, dlaczego w serialu pojawią się dwaj Doktorzy. “Może akcja będzie działa się w alternatywnej rzeczywistości lub we śnie? Może nakręcimy scenę retrospekcji? Mogę jedynie zapewnić, że nowe odcinki będą spektakularne” – podkręca zainteresowanie Davies.

Serial BBC nadawany jest od jesieni 1963 roku i opowiada o ostatnim Władcy Czasu. Postać Doktora Who grana była w przeszłości między innymi przez Williama Hartnella, Patricka Troughtona, Sylvestra McCoya, Davida Tennanta, Matta Smitha czy wreszcie Jodie Whittaker (która została pierwszym kobiecym Doktorem).

Previous Article
Box office Doktor Strange w multiwersum obłędu

Box office: Doktor Strange nadal króluje w kinach. Zyski ze światowej dystrybucji robią wrażenie

Next Article
First Love Zwiastun

Hero Fiennes Tiffin w zwiastunie melodramatu "First Love" - filmu od twórców serii "After"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share