Twórca “Peaky Blinders” przygotuje scenariusz nowych “Gwiezdnych wojen”

Steven Knight
Steven Knight napisze fabułę nowych Gwiezdnych wojen / Foto: BUILD Series – kanał na YouTubie

“Peaky Blinders” to jeden z przebojów stacji BBC. Kryminalny serial pojawił się w ofercie Netfliksa i szybko stał się jedną z popularnych produkcji w bazie giganta VOD. Twórca serialu Steven Knight właśnie został zaangażowany w realizację kolejnego, widowiskowego przedsięwzięcia. Napisze on scenariusz nowych “Gwiezdnych wojen”.

Steven Knight napisze scenariusz nowej części Gwiezdnych wojen

Wiadomo, że reżyserką nowego projektu z kanonu “Star Wars” będzie Sharmeen Obaid-Chinoy, która w minionym roku pracowała przy serialu “Ms. Marvel”. Do niedawna jako scenarzyści filmu podawani byli Damon Lindelof (“Watchmen”) oraz debiutant Justin Britt-Gibson, jednak teraz wiadomo, że fabułę ma przygotować ceniony przez widzów telewizyjnych Steven Knight.

Lindelof został zaangażowany w prace nad nowym starwarsowym filmem już w lipcu 2022 roku. Studio Lucasfilm zorganizowało dwutygodniową sesję, podczas której próbowano opracować zarys fabuły kolejnej części. Ma ona dziać się po wydarzeniach znanych z megahitu “Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” (2019).

Nowa odsłona serii “Star Wars” ma ukazać się w kinach 19 grudnia 2025 roku. W przyszłym miesiącu podczas corocznego Star Wars Celebration w Londynie George Lucas ma ujawnić więcej szczegółów na temat filmu – być może też fabularnych. Na razie nieznany jest chociażby oficjalny tytuł.

Steven Knight ma w swym dorobku nie tylko “Peaky Blinders”, ale też takie tytuły jak “See”, “Spencer”, “Dziewczyna w sieci pająka”, “Ugotowany”, “Locke” czy “Wschodnie obietnice”. Jego scenariusz dramatu kryminalnego “Niewidoczni” z Audrey Tautou (2002) był nominowany do Oscara.

Previous Article
Mother Mary Anne Hathaway

Anne Hathaway gwiazdą muzyki pop w nowym filmie studia A24

Next Article
Dzikie żądze

Scena usunięta z "Dzikich żądzy": Kevin Bacon miał pocałować Matta Dillona

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share