Reżyser “Shazama 2” tłumaczy, co dzieje się z filmem

Shazam! Gniew bogów Data premiery
Shazam! Gniew bogów Data premiery; reżyser o filmie / Foto: Warner Bros., DC Entertainment, New Line

Reżyser David F. Sandberg postanowił odnieść się do tematu długo już odwlekanego sequela filmu “Shazam”. Wyjaśnił, co dzieje się z kontynuacją, kiedy trafi do kin i dlaczego tyle trwają prace postprodukcyjne nad wyczekiwanym, superbohaterskim widowiskiem.

Shazam! Gniew bogów Data premiery; reżyser o filmie i jego premierze

Film “Shazam! Gniew bogów” otrzymał zielone światło na realizację już w 2019 roku – to wtedy zapowiedziano, że David F. Sandberg znów zajmie stanowisko reżyserskie. Później prace na planie trzeba było odłożyć z powodu pandemii koronawirusa. Datę premiery przekładano już kilkukrotnie, np. z kwietnia 2022 na marzec 2023. Dlaczego Warner Bros. robi wszystko, by film nie trafił do kin w zadeklarowanym wcześniej terminie?

Pomimo licznych, dość brutalnych plotek Sandberg zapewnia, że nie chodzi tu o dokrętki, przepisywanie scenariusza, ani o to, że Warner jest niezadowolony z filmu. Kilka miesięcy temu w sieci pojawiły się informacje, że sequel jest już “na ukończeniu”. Miesiąc temu wyszedł nawet oficjalny zwiastun. Jednak od tego czasu znów pojawiły się doniesienia, że twórcy znajdują się w tarapatach, a studio wymaga, by kręcone były nowe sceny – mające naprawić całość.

Na Instagramie David Sandberg przeprowadził sesję pytań i odpowiedzi. Oczywiście jeden z fanów reżysera postanowił dowiedzieć się, ile prawdy jest w pogłoskach o dokręcaniu nowych scen.

“Słyszałem o plotkach, że nowego ‘Shazama’ trzeba przemodelować. Nie są one prawdziwe”, zaznaczył Sandberg. “Materiały do filmu są zabezpieczone przez studio i trwają finalne prace postprodukcyjne: koloryzacja obrazu, montaż dźwięku, efekty specjalne. Wszyscy są zadowoleni z ‘Shazama 2’ (…).”

“Shazam! Gniew bogów” miał ukazać się w kinach w grudniu tego roku, ale z tej daty zrezygnowano – prawdopodobnie, by uniknąć konkurencji w postaci kontynuacji “Avatara”. Obecnie wiadomo, że sequel trafi na ekrany kin 17 marca 2023. W roli tytułowej powraca Zachary Levi; w obsadzie znajdują się też Helen Mirren, Lucy Liu, Rachel Zegler, Derek Russo, Adam Brody D.J. Cotrona, Meagan Good, Jack Dylan Grazer i Asher Angel.

Previous Article
Copenhagen Cowboy

"Copenhagen Cowboy": świeże spojrzenie na serial Nicolasa Windinga Refna

Next Article
Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie Zwiastun

Mila Kunis i Finn Wittrock w zwiastunie nowego kryminału Netfliksa

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share