Reżyser “Shazama 2” tłumaczy, co dzieje się z filmem

Shazam! Gniew bogów Data premiery
Shazam! Gniew bogów Data premiery; reżyser o filmie / Foto: Warner Bros., DC Entertainment, New Line

Reżyser David F. Sandberg postanowił odnieść się do tematu długo już odwlekanego sequela filmu “Shazam”. Wyjaśnił, co dzieje się z kontynuacją, kiedy trafi do kin i dlaczego tyle trwają prace postprodukcyjne nad wyczekiwanym, superbohaterskim widowiskiem.

Shazam! Gniew bogów Data premiery; reżyser o filmie i jego premierze

Film “Shazam! Gniew bogów” otrzymał zielone światło na realizację już w 2019 roku – to wtedy zapowiedziano, że David F. Sandberg znów zajmie stanowisko reżyserskie. Później prace na planie trzeba było odłożyć z powodu pandemii koronawirusa. Datę premiery przekładano już kilkukrotnie, np. z kwietnia 2022 na marzec 2023. Dlaczego Warner Bros. robi wszystko, by film nie trafił do kin w zadeklarowanym wcześniej terminie?

Pomimo licznych, dość brutalnych plotek Sandberg zapewnia, że nie chodzi tu o dokrętki, przepisywanie scenariusza, ani o to, że Warner jest niezadowolony z filmu. Kilka miesięcy temu w sieci pojawiły się informacje, że sequel jest już “na ukończeniu”. Miesiąc temu wyszedł nawet oficjalny zwiastun. Jednak od tego czasu znów pojawiły się doniesienia, że twórcy znajdują się w tarapatach, a studio wymaga, by kręcone były nowe sceny – mające naprawić całość.

Na Instagramie David Sandberg przeprowadził sesję pytań i odpowiedzi. Oczywiście jeden z fanów reżysera postanowił dowiedzieć się, ile prawdy jest w pogłoskach o dokręcaniu nowych scen.

“Słyszałem o plotkach, że nowego ‘Shazama’ trzeba przemodelować. Nie są one prawdziwe”, zaznaczył Sandberg. “Materiały do filmu są zabezpieczone przez studio i trwają finalne prace postprodukcyjne: koloryzacja obrazu, montaż dźwięku, efekty specjalne. Wszyscy są zadowoleni z ‘Shazama 2’ (…).”

“Shazam! Gniew bogów” miał ukazać się w kinach w grudniu tego roku, ale z tej daty zrezygnowano – prawdopodobnie, by uniknąć konkurencji w postaci kontynuacji “Avatara”. Obecnie wiadomo, że sequel trafi na ekrany kin 17 marca 2023. W roli tytułowej powraca Zachary Levi; w obsadzie znajdują się też Helen Mirren, Lucy Liu, Rachel Zegler, Derek Russo, Adam Brody D.J. Cotrona, Meagan Good, Jack Dylan Grazer i Asher Angel.

Previous Article
Copenhagen Cowboy

"Copenhagen Cowboy": świeże spojrzenie na serial Nicolasa Windinga Refna

Next Article
Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie Zwiastun

Mila Kunis i Finn Wittrock w zwiastunie nowego kryminału Netfliksa

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share