Peacemaker jest biseksualny. James Gunn potwierdza, że był to pomysł Johna Ceny

Peacemaker biseksualny
Peacemaker biseksualnym mężczyzną – potwierdza James Gunn / Foto Prime: Kadr z filmu “Legion samobójców: The Suicide Squad” (2021; Warner Bros., DC Films)

Twórca “Peacemakera”, James Gunn, potwierdził, że tytułowy bohater serialu jest biseksualnym mężczyzną. O tym, by z superbohatera uczynić postać queerową, jako pierwszy pomyślał John Cena. Aktor i były zawodnik WWE ma brata, który jest gejem, a sam wielokrotnie deklarował się jako sojusznik środowiska LGBTQ.

John Cena biseksualnym superbohaterem. Wyjątkowy odcinek Peacemakera

W niedawnym wywiadzie dla portalu “SlashFilm” James Gunn wyjawił, że za pomysł, by uczynić z Peacemakera biseksulistę, w znacznej mierze odpowiada sam John Cena. 51-latek – który obecnie pracuje nad “Strażnikami Galaktyki 3” – powiedział:

— Peacemaker to intrygujący bohater, bo jest popieprzony na sto różnych sposobów. Ale myśli też postępowo, na swój dziwny sposób. John Cena często improwizował w tej roli. To za jego sprawą Christopher Smith stał się hiperseksualnym bracholem, który jest otwarty na wszystko, jeśli chodzi o seks. To mnie zaskoczyło, ale pomyślałem sobie, że ma to sens. Peacemaker nie jest płaską, jednowymiarową postacią.

John Cena sam wpadł na pomysł, że Peacemaker jest biseksualnym mężczyzną. Aktor uznał, że traumatyczne doświadczenia z przeszłości (śmierć brata) poszerzyły jego horyzonty i sposób myślenia. Gunn dodaje:

— W serialu widać, że Smith nie ma żadnych problemów ze swoją seksualnością. Na pewno nie uprawia miłości ze zwierzętami – to go nie kręci. Ale poza tym jest bardzo otwarty na ludzi i doświadczenia.

Czytaj też: Harry Styles jako biseksualny mundurowy w melodramacie “My Policeman” – pierwsze zdjęcia

Peacemaker biseksualnym mężczyzną – potwierdza James Gunn

Biseksualność Christophera Smitha alias Peacemakera została oficjalnie potwierdzona w odcinku 7. zakończonego już sezonu pierwszego. W scenie pojedynku superbohatera z ojcem (w tej roli Robert Patrick) rodzic-homofob wyrzuca synowi, że “sypiał ze zdzirami o skażonej krwi oraz z innymi mężczyznami”.

To oficjalne potwierdzenie, że Smith jest biseksualny (lub panseksualny). Wcześniej pojawiały się jedynie sugestie, że postać jest częścią społeczności LGBTQ. Na początku sezonu Peacemaker powiedział, że “nie miałby problemu, gdyby okazało się, że Aquaman uprawia seks z mężczyznami”. W tym samym odcinku bohater wyznał, że nie nawiązał intymnej relacji z drugą osobą od czasu swojego pobytu w więzieniu.

W serialu HBO Max Peacemaker ukazany zostaje jako rozerotyzowany mężczyzna o wysokim libido, który często chwali się swoją jurnością i sprawnością seksualną.

Wśród innych queerowych superbohaterów wymienić można m.in. marvelowskiego Northstara, Lokiego czy Americę Chavez. Spekuluje się również, że panseksualny jest słynny Deadpool.

Previous Article
Teksańska masakra piłą mechaniczną 2022 Recenzja

„Teksańska masakra piłą mechaniczną” (2022) – recenzja bez spoilerów. Pokolenie Z chce scancellować Leatherface'a

Next Article
Xerø 50 Cent

50 Cent dokona adaptacji komiksu o czarnoskórym superbohaterze. Protagonista to "skrzyżowanie Jamesa Bonda z Jamesem Baldwinem"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share