“Pokolenie Ikea” – zwiastun romansu z Gelnerem, Jeżowską, Małaszyńskim

Pokolenie Ikea Zwiastun
Pokolenie Ikea Zwiastun filmu / Foto: Next Film – kanał na YouTubie

W sieci pojawił się zwiastun filmu “Pokolenie Ikea” w reżyserii Dawida Grala. Moda na romanse w polskim kinie trwa w najlepsze – to kolejna gatunkowa pozycja po “365 dniach”, “Pokusie” czy “Heaven in Hell”. W “Pokoleniu…” występują między innymi Bartosz Gelner i dawno niewidziany Paweł Małaszyński.

Pokolenie Ikea Zwiastun polskiego filmu romantycznego

Opis fabuły filmu (źródło: Next Film):

— Piotr Czarny to czarujący trzydziestokilkuletni prawnik. Ciągle goni za adrenaliną, kobietami i imprezami. Za cel postawił sobie zapełnienie spisu kochanek imionami na każdą literę alfabetu. Jego plan staje pod znakiem zapytania, gdy koleżanka z pracy, Olga – jedyna kobieta, z którą jest zupełnie szczery i z którą nie sypia – stawia mu ultimatum.

Podążając za cynicznym i hedonistycznym bohaterem, wnikamy w świat przygodnego seksu, szybkich randek i jednonocnych romansów serwowanych nam przez aplikacje internetowe. Film w bezpruderyjny sposób portretuje ludzi, których łatwy dostęp do dóbr nauczył, że wszystko można tanio i bezrefleksyjnie zastąpić – komputer, meble, mieszkanie, a nawet związek.

Role główne – Piotra i Olgę – grają Bartosz Gelner i Michalina Olszańska. Ponadto w obsadzie “Pokolenia Ikea” znajdują się: Paweł Małaszyński, Majka Jeżowska, Sławomir Mandes, Jan Aleksandrowicz-Krasko, Adrianna Izydorczyk, Karolina Gorczyca, Dagmara Bryzek, Zuzanna Galewicz, Mateusz Dymidziuk, Marta Bryła oraz Adi Nowak.

Za scenariusz i reżyserię “Pokolenia Ikea” odpowiada Dawid Gral, jest to adaptacja kontrowersyjnej książki Piotra C. Za produkcję odpowiada studio Film Pl, współfinansowanie zapewnił Polski Instytut Sztuki Filmowej. Kierownictwo produkcji: Edyta Bełza.

“Pokolenie Ikea” ukaże się na ekranach polskich kin już za miesiąc – 3 marca 2023 r.

Źródło: Next Film – oficjalny dystrybutor “Pokolenia Ikea”

Previous Article
Indiana Jones i artefakt przeznaczenia

"Indiana Jones 5": Harrison Ford o procesie cyfrowego odmładzania bohatera

Next Article
Fantastyczna Czwórka Ryan Gosling

Gosling i Driver w obsadzie nowej "Fantastycznej Czwórki" Marvela?

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share