James Corden miał zagrać w “Wielorybie”. Clooney był typowany na reżysera

Wieloryb James Corden
Wieloryb James Corden był brany pod uwagę do roli głównej / Foto: A24 – kanał na YouTubie

James Corden nie ma szczęścia do ról filmowych. Niedawno informowaliśmy, że brał udział w castingu do roli Sama z trylogii “Władca Pierścieni”, jednak jego polowanie na tę kreację skończyło się… porażką. Teraz dowiadujemy się, że Corden miał grać też głównego bohatera dramatu “Wieloryb”. Film Darrena Aronofsky’ego zgarnia nagrodę za nagrodą, a odtwórcy roli pierwszoplanowej, Brendanowi Fraserowi, przyniósł nominację do Złotego Globu.

Wieloryb James Corden miał zagrać głównego bohatera w dramacie Aronofsky’ego

James Corden udzielił wywiadu portalowi “Deadline Hollywood”, któremu ujawnił, że początkowo to on był brany pod uwagę do roli głównej w “Wielorybie”. Dramat opowiada o zmagającym się z ekstremalną otyłością nauczycielu, który stara się odnowić więź z córką. Kiedy Corden był rozważany jako kandydat do filmu, projekt miał wyreżyserować Tom Ford – twórca “Zwierząt nocy” i “Samotnego mężczyzny”. Ford opuścił projekt z powodu “różnic na poziomie kreatywnym” i studio wybrało nowego reżysera – został nim autor horroru “Mother!”, Darren Aronofsky.

Corden przyznał, że do roli rozważano go, gdy “był jeszcze młody”, ale przyznał, że nie “oddałby tej kreacji sprawiedliwości” tak, jak zrobił to Brendan Fraser. Według brytyjskiego gwiazdora innym proponowanym reżyserem przed Aronofskym był George Clooney. Chciał on obsadzić w filmie nieznanego szerzej aktora, który rzeczywiście ważyłby około 275 kg (Frasera, oczywiście, “poszerzono” za sprawą charakteryzacji). Plany również nie doszły do skutku.

Casting i sama realizacja “Wieloryba” zajęły finalnie blisko dekadę. Za sprawą występu w filmie Brendan Fraser – niegdyś sławny za sprawą serii “Mumia” – wrócił na szczyt aktorskiego Olimpu. Dużo mówi się o tym, że gwiazdor otrzyma za rolę Charlie’ego nominację do Oscara. Te zostaną ujawnione przez Akademię Filmową już za trzy tygodnie, 24 stycznia.

Dramat obyczajowy “Wieloryb” ukaże się w polskich kinach 17 lutego 2023. Obraz miał premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie Frasera nagrodzono sześciominutowymi owacjami na stojąco.

Previous Article
Boston Strangler Keira Knightley

Keira Knightley na pierwszym zdjęciu z filmu o Dusicielu z Bostonu

Next Article
Brad Pitt i Adam Sandler

Pitt i Sandler gwiazdami tajemniczego filmu Netfliksa

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share