Brendan Fraser miał idealną sylwetkę i zapłacił za to… zanikami pamięci

Brendan Fraser
Brendan Fraser o czasach “George’a prosto z drzewa” / Foto: Buena Vista Pictures Distribution, Walt Disney Pict.

Brendan Fraser wziął udział w nowym odcinku programu “Variety Studio: Actors on Actors”, w którym zasiadł przed kamerą wraz z Adamem Sandlerem. Jest to show, w którym aktorzy opowiadają o swoich przygodach filmowo-telewizyjnych w rozmowie z innymi gwiazdorami. Fraser wyjawił, że jego niegdysiejsza, legendarna muskulatura miała swoją cenę.

Brendan Fraser cierpiał na zaniki pamięci z powodu rygorystycznej diety

W drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych Brendan Fraser wystąpi w roli głównej w komedii przygodowej “George prosto z drzewa”, która stanowiła wariację na temat historii Tarzana. Grający Króla Dżungli aktor mógł pochwalić się bardzo wyrzeźbioną sylwetką i był wtedy w najlepszej formie swojego życia (na fali filmu dostał rolę w dramacie “Bogowie i potwory”, gdzie również rozebrał się przed kamerą).

Brendan Fraser poznał Adama Sandlera na planie innej komedii – “Odlotowcy”. W rozmowie z kolegą Sandler żartobliwie powtarza, że był “zazdrosny” o muskulaturę tego drugiego. Jednak Fraser, choć był w formie życia, poznał też ciemną stronę tej sytuacji. Był na tak rygorystycznej diecie, że wywoływała ona u niego zaniki pamięci.

W rozmowie z Fraserem Sandler przyznał: “Byłem rozczarowany tym, jak dobrze wyglądałeś taki przypakowany. Nie powinieneś nas tak krzywdzić. Byłeś w porządku wobec George’a, ale nie wobec swoich kumpli. Przez to, jak wyglądałeś, czuliśmy się źle ze sobą.”

Fraser dodaje: “Na planie nie było żadnych kostiumów”, tłumacząc, że praca nad filmem “George prosto z drzewa” polegała dla niego w znacznej mierze na przechadzaniu się półnago przed kamerą.

Fraser przyznał, że był tak wykończony dietą i treningami, jakie wiązały się z rolą w “George’u…”, że miewał zaniki pamięci. Brakowało mu węglowodanów, wiecznie towarzyszył mu głód, który wywoływał agresję. “Pewnego dnia korzystałem z bankomatu i miałem problem z przypomnieniem swojego numeru PIN. Mój mózg był w złym stanie. W złości uderzałem w maszynę, później ostatecznie nie zjadłem nic”, opowiada Fraser. Już w lutym 2023 r. na ekranach polskich kin pojawi się dramat z jego udziałem – “Wieloryb” w reżyserii Darrena Aronofsky’ego.

W ostatnim sezonie “Variety Studio: Actors on Actors” pojawili się między innymi Jennifer Aniston, Samuel L. Jackson, Andrew Garfield, Christina Ricci i Anne Hathaway.

Previous Article
Akademia pana Kleksa 2023 Zwiastun

Tomasz Kot w roli czarodzieja - zwiastun "przebudzonej" wersji "Pana Kleksa"

Next Article
The Black Demon Josh Lucas

Twórca ostatniego "Rambo" nakręcił film o walce z prehistorycznym rekinem

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share