Paramount zapowiada serialowy prequel musicalu “Grease”

Grease: Rise of the Pink Ladies
Grease: Rise of the Pink Ladies – pierwsza zapowiedź wideo / Foto: Paramount+

Jednym z ciekawszych serialowych projektów 2023 roku może być “Grease: Rise of the Pink Ladies”. Nowa produkcja Paramount+ utrzymana będzie w musicalowej konwencji i ma stanowić prequel kultowego “Grease” z Johnem Travoltą. Całość bazuje, oczywiście, na ikonicznym scenicznym musicalu autorstwa Jima Jacobsa i Warrena Caseya.

Grease: Rise of the Pink Ladies – Paramount zapowiada swój nowy serial muzyczny

Akcja serialu będzie działa się w 1954 roku, oczywiście w Rydell High School – tej samej szkole, do której uczęszczali Danny Zuko (Travolta) i Sandy Olsson (Olivia Newton-John). Tyle tylko, że serial Paramount+ to prequel, dziejący się na cztery lata przed wydarzeniami znanymi z klasycznego “Grease”. Bohaterami będą cztery uczennice, które są nielubianymi outsiderkami. Postanawiają połączyć one siły i tworzą szkolną grupę – będzie ona znana w przyszłości jako “Różowe Panienki”. Celem zespołu będzie powstrzymanie paniki moralnej, panującej na szkolnych korytarzach.

Zobaczcie pierwszy teaser “Grease: Rise of the Pink Ladies”, jaki pojawił się na twitterowym profilu Paramount+. Premiera na platformie streamingowej nastąpi w pierwszej połowie 2023 roku; konkretnej daty wciąż nie podano.

W serialu występują między innymi Marisa Davila, Cheyenne Isabel Wells, Ari Notartomaso, Tricia Fukuhara, Shanel Bailey, Madison Thompson, Johnathan Nieves, Jason Schmidt, Maxwell Whittington-Cooper, Jackie Hoffman i Chris McNaily. Showrunnerką “Rise of the Pink Ladies” jest Annabel Oakes, mająca w swoim dorobku pracę przy takich produkcjach jak “Atypowy”, “Angel from Hell”, “Inna” czy “Paramedycy”.

Paramount zapewnia, że w serialu nie zabraknie “elektryzujących występów muzycznych“, w których “zakochają się widzowie”. Całość powstała ponoć w duchu oryginału z Johnem Travoltą, ale dostosowana została do “potrzeb współczesnego widza”. Filmowy oryginał z lat siedemdziesiątych był nominowany do Oscara i pięciu Złotych Globów. Obraz wyreżyserował Randal Kleiser.

Previous Article
Lucien Laviscount jako James Bond

Gwiazdor "Emily w Paryżu" kandydatem na nowego Bonda?

Next Article
1899 anulowane

Netflix anuluje serial "1899". Komentarz twórcy

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share