Paramount zapowiada serialowy prequel musicalu “Grease”

Grease: Rise of the Pink Ladies
Grease: Rise of the Pink Ladies – pierwsza zapowiedź wideo / Foto: Paramount+

Jednym z ciekawszych serialowych projektów 2023 roku może być “Grease: Rise of the Pink Ladies”. Nowa produkcja Paramount+ utrzymana będzie w musicalowej konwencji i ma stanowić prequel kultowego “Grease” z Johnem Travoltą. Całość bazuje, oczywiście, na ikonicznym scenicznym musicalu autorstwa Jima Jacobsa i Warrena Caseya.

Grease: Rise of the Pink Ladies – Paramount zapowiada swój nowy serial muzyczny

Akcja serialu będzie działa się w 1954 roku, oczywiście w Rydell High School – tej samej szkole, do której uczęszczali Danny Zuko (Travolta) i Sandy Olsson (Olivia Newton-John). Tyle tylko, że serial Paramount+ to prequel, dziejący się na cztery lata przed wydarzeniami znanymi z klasycznego “Grease”. Bohaterami będą cztery uczennice, które są nielubianymi outsiderkami. Postanawiają połączyć one siły i tworzą szkolną grupę – będzie ona znana w przyszłości jako “Różowe Panienki”. Celem zespołu będzie powstrzymanie paniki moralnej, panującej na szkolnych korytarzach.

Zobaczcie pierwszy teaser “Grease: Rise of the Pink Ladies”, jaki pojawił się na twitterowym profilu Paramount+. Premiera na platformie streamingowej nastąpi w pierwszej połowie 2023 roku; konkretnej daty wciąż nie podano.

W serialu występują między innymi Marisa Davila, Cheyenne Isabel Wells, Ari Notartomaso, Tricia Fukuhara, Shanel Bailey, Madison Thompson, Johnathan Nieves, Jason Schmidt, Maxwell Whittington-Cooper, Jackie Hoffman i Chris McNaily. Showrunnerką “Rise of the Pink Ladies” jest Annabel Oakes, mająca w swoim dorobku pracę przy takich produkcjach jak “Atypowy”, “Angel from Hell”, “Inna” czy “Paramedycy”.

Paramount zapewnia, że w serialu nie zabraknie “elektryzujących występów muzycznych“, w których “zakochają się widzowie”. Całość powstała ponoć w duchu oryginału z Johnem Travoltą, ale dostosowana została do “potrzeb współczesnego widza”. Filmowy oryginał z lat siedemdziesiątych był nominowany do Oscara i pięciu Złotych Globów. Obraz wyreżyserował Randal Kleiser.

Previous Article
Lucien Laviscount jako James Bond

Gwiazdor "Emily w Paryżu" kandydatem na nowego Bonda?

Next Article
1899 anulowane

Netflix anuluje serial "1899". Komentarz twórcy

Related Posts
Total
0
Share