Łosiowe “Szczęki” jednak powstaną. Kevin Smith o swoim szykowanym projekcie

Moose Jaws
Moose Jaws – Kevin Smith wreszcie nakręci kuriozalną parodię Szczęk / Foto: Comicbook.com – kanał na YouTubie

Kevin Smith wziął udział w konwencie fandomowym GalaxyCon na Florydzie, gdzie opowiedział o swoich nadchodzących projektach. Okazuje się, że reżyser wciąż ma w planach realizację “Moose Jaws” – kuriozalnego projektu, który byłby niejako parodią “Szczęk” Spielberga. Smith zapowiedział, że powstanie komediowego horroru jest coraz bardziej prawdopodobne. Wszystko za sprawą studia Lionsgate.

Moose Jaws – nowe wieści w sprawie kuriozalnego filmu Kevina Smitha

Kevin Smith zapewnia, że “przepustką” do nakręcenia “Moose Jaws” będzie dla niego… wydanie filmu “Jay i Cichy Bob powracają” na DVD i Blu-rayu. Satyryczna komedia z udziałem Jasona Mewesa, Shannon Elizabeth i Bena Afflecka ukazała się trzy lata temu i choć nie podgrzała notowań box office’u do czerwoności, znalazła swój sukces po wydaniu na rynku video przez Lionsgate Home Entertainment.

Smith zapewnia, że kopii “Jaya i Cichego Boba…” wyprzedano tak wiele, że “zarobiły” one na realizację “Moose Jaws”. Lionsgate najwyraźniej wciąż sprzedaje kolejne wydania Blu-ray i DVD. Smith uważa, że przyniosły one zyski sięgające ośmiu milionów dolarów i tyle mógłby wynieść budżet “Moose Jaws”.

— Goście ze studia Lionsgate zapytali mnie, jakie projekty mogę dla nich zrealizować. Odpowiedziałem: “na przykład ‘Moose Jaws'”. Spytali, co to takiego, a ja powiedziałem wprost: “to taka wariacja na temat ‘Szczęk’, tylko że… z łosiami zamiast rekinów”. Chcieli wiedzieć, jakiego budżetu potrzebuję; odpowiedziałem, że około trzech milionów dolarów. Stwierdzili, że chcą czterech części serii “Moose Jaws”. Wygląda na to, że film wreszcie powstanie. – powiedział Kevin Smith podczas konwentu na Florydzie.

“Moose Jaws” oryginalnie pomyślany został jako film wieńczący trylogię Smitha, na którą składają się też “Kieł” (2014) i “Wojowniczki Jogi” (2016). Pierwotnie obraz miał powstać już sześć lat temu, ale projektu nie udało się sfinansować. Możliwe, że wkrótce nareszcie ulegnie to zmianie.

Serwis IMDb podaje, że w potencjalnym, na razie, filmie mogą wystąpić Genesis Rodriguez, Harley Morenstein, Harley Quinn Smith, Jason Mewes i sam Kevin Smith.

Smith współpracował niedawno z Lionsgate przy komediodramacie “Clerks III”, w którym zagrały między innymi takie sławy jak Rosario Dawson, Justin Long, Ben Affleck, Sarah Michelle Gellar, Freddie Prinze Jr., Fred Armisen, Danny Trejo i Melissa Benoist.

Previous Article
Creed III Wideo zza kulis

"Creed III": wideo zza kulis, Jordan o pracy reżysera

Next Article
Wednesday Sezon 2,

"Wednesday": 2. sezon opowie o "siostrzanych relacjach". Komentarz twórców

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share