Łosiowe “Szczęki” jednak powstaną. Kevin Smith o swoim szykowanym projekcie

Moose Jaws
Moose Jaws – Kevin Smith wreszcie nakręci kuriozalną parodię Szczęk / Foto: Comicbook.com – kanał na YouTubie

Kevin Smith wziął udział w konwencie fandomowym GalaxyCon na Florydzie, gdzie opowiedział o swoich nadchodzących projektach. Okazuje się, że reżyser wciąż ma w planach realizację “Moose Jaws” – kuriozalnego projektu, który byłby niejako parodią “Szczęk” Spielberga. Smith zapowiedział, że powstanie komediowego horroru jest coraz bardziej prawdopodobne. Wszystko za sprawą studia Lionsgate.

Moose Jaws – nowe wieści w sprawie kuriozalnego filmu Kevina Smitha

Kevin Smith zapewnia, że “przepustką” do nakręcenia “Moose Jaws” będzie dla niego… wydanie filmu “Jay i Cichy Bob powracają” na DVD i Blu-rayu. Satyryczna komedia z udziałem Jasona Mewesa, Shannon Elizabeth i Bena Afflecka ukazała się trzy lata temu i choć nie podgrzała notowań box office’u do czerwoności, znalazła swój sukces po wydaniu na rynku video przez Lionsgate Home Entertainment.

Smith zapewnia, że kopii “Jaya i Cichego Boba…” wyprzedano tak wiele, że “zarobiły” one na realizację “Moose Jaws”. Lionsgate najwyraźniej wciąż sprzedaje kolejne wydania Blu-ray i DVD. Smith uważa, że przyniosły one zyski sięgające ośmiu milionów dolarów i tyle mógłby wynieść budżet “Moose Jaws”.

— Goście ze studia Lionsgate zapytali mnie, jakie projekty mogę dla nich zrealizować. Odpowiedziałem: “na przykład ‘Moose Jaws'”. Spytali, co to takiego, a ja powiedziałem wprost: “to taka wariacja na temat ‘Szczęk’, tylko że… z łosiami zamiast rekinów”. Chcieli wiedzieć, jakiego budżetu potrzebuję; odpowiedziałem, że około trzech milionów dolarów. Stwierdzili, że chcą czterech części serii “Moose Jaws”. Wygląda na to, że film wreszcie powstanie. – powiedział Kevin Smith podczas konwentu na Florydzie.

“Moose Jaws” oryginalnie pomyślany został jako film wieńczący trylogię Smitha, na którą składają się też “Kieł” (2014) i “Wojowniczki Jogi” (2016). Pierwotnie obraz miał powstać już sześć lat temu, ale projektu nie udało się sfinansować. Możliwe, że wkrótce nareszcie ulegnie to zmianie.

Serwis IMDb podaje, że w potencjalnym, na razie, filmie mogą wystąpić Genesis Rodriguez, Harley Morenstein, Harley Quinn Smith, Jason Mewes i sam Kevin Smith.

Smith współpracował niedawno z Lionsgate przy komediodramacie “Clerks III”, w którym zagrały między innymi takie sławy jak Rosario Dawson, Justin Long, Ben Affleck, Sarah Michelle Gellar, Freddie Prinze Jr., Fred Armisen, Danny Trejo i Melissa Benoist.

Previous Article
Creed III Wideo zza kulis

"Creed III": wideo zza kulis, Jordan o pracy reżysera

Next Article
Wednesday Sezon 2,

"Wednesday": 2. sezon opowie o "siostrzanych relacjach". Komentarz twórców

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share