“The Fabelmans” – zwiastun filmu Spielberga z Michelle Williams

The Fabelmans Zwiastun
The Fabelmans Zwiastun filmu z Michelle Williams / Foto: Amblin, Universal

W sieci pojawił się oficjalny zwiastun nadchodzącego dramatu “The Fabelmans”, którego reżyserem jest wirtuoz kina, Steven Spielberg. Twórca “Parku Jurajskiego” i “Szeregowca Ryana” powrócił z dużo bardziej intymnym projektem niż zwykle. W obsadzie jego nowego filmu znajdują się m.in. Michelle Williams, Seth Rogen i David Lynch.

The Fabelmans Zwiastun dramatu w reżyserii Stevena Spielberga

“The Fabelmans” to film quasi-autobiograficzny. Częściowo bazuje na wydarzeniach z życia Stevena Spielberga, w tym na czasach jego dzieciństwa, kiedy dorastał w stanie Arizona. Rzecz dzieje się w Ameryce lat pięćdziesiątych. Głównym bohaterem będzie Sammy Fabelman, młody chłopak, który odkrywa pewien mroczny, rodzinny sekret. Postanawia on uciec w świat kina i odkrywa, że moc, jaką niosą ze sobą filmy, pomoże mu poznać cenną prawdę.

Sammy’ego grają dwaj aktorzy: Gabriel LaBelle pojawia się jako nastoletnia wersja chłopca, a Mateo Zoryna Francis-Deford jako siedmioletni Sammy. Rodziców bohatera odegrali Michelle Williams (“Tajemnica Brokeback Mountain”) i Paul Dano (“Batman”).

Williams wciela się w Mitzi Fabelman – utalentowaną pianistkę, a Dano jest jej mężem Burtem – zajmującym się inżynierią komputerową. Aktorzy grają role inspirowane rodzicami reżysera. Scenariusz “The Fabelmans” przygotowali Spielberg i Tony Kushner (który pracował m.in. przy niedawnym “West Side Story”).

W obsadzie dramatu znajdują się także: Seth Rogen (“Niedobrani”, “Pam i Tommy”), reżyser David Lynch (twórca “Miasteczka Twin Peaks”), Judd Hirsch (“Piękny umysł”), Jeannie Berlin, Gabriel Bateman, Julia Butters, Birdie Borria, Robin Bartlett, Chloe East i James Urbaniak.

Film powstał dzięki wytwórni Amblin Entertainment, a jego dystrybucją zajmie się studio Universal Pictures. 10 września miała miejsce światowa premiera na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. 11 listopada “Fabelmanowie” trafią do kin w USA, a 25 listopada – do kin w Polsce.

Previous Article
The Peripheral Zwiastun

"The Peripheral" - zwiastun serialu Prime Video z Chloë Grace Moretz

Next Article
Priscilla Sofia Coppola

Sofia Coppola nakręci film biograficzny o Priscilli i Elvisie Presleyach

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share