“Blair Witch Project” doczeka się nowego sequela? Lionsgate chce wskrzesić serię

Blair Witch Project
Blair Witch Project doczeka się nowego sequela? / Foto Prime: Artisan Entertainment, Haxan

Wczoraj informowaliśmy, że studio Lionsgate planuje realizację kolejnej odsłony serii “Karzeł”. Okazuje się, że wytwórnia chce wskrzesić jeszcze jedną, “zakurzoną” franczyzę z gatunku kina grozy.

Blair Witch Project – Lionsgate planuje realizację nowej części serii

Mowa o serii, którą w 1999 roku zapoczątkował horror typu found footage “Blair Witch Project”. Oryginał opowiadał o trzech studentach, którzy zapuszczają się głęboko w lasy Marylandu, by nakręcić dokument o tytułowej wiedźmie. To, co miało być rutynową pracą, szybko staje się koszmarem na jawie.

Film zainspirował serię gier i książek, a także doczekał się dwóch kontynuacji (ostatnia z 2016 roku, w reżyserii Adama Wingarda). Portal “The Ankler” sugeruje, że studio Lionsgate marzy o “zmartwychwstaniu” wiedźmy z Blair. Sześć lat po premierze ostatniej odsłony cyklu wytwórnia chciałaby pokusić się o realizację nowego filmu. Dziennikarz Jeff Sneider napisał:

— Horrorowi fabularzyści, szykujcie zarysy scenariuszy, bo Lionsgate chce ponownie zapuścić się w las i nakręcić kolejny film z serii “Blair Witch Project”.

Zainteresowani pracą przy kolejnym sequelu są Daniel Myrick i Eduardo Sanchez – twórcy oryginału z 1999 roku. Na łamach podcastu “The Boo Crew” panowie powiedzieli, że chętnie nawiązaliby współpracę z Lionsgate:

— Mamy nadzieję, że odezwą się wtedy, gdy będą tworzyć ten film. Mamy sporo wolnego czasu. Jeśli chcecie, żebyśmy zaproponowali swój pomysł na sequel, dajcie znać.

1 comment
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Knock at the Cabin

"Knock at the Cabin" M. Nighta Shyamalana - ruszyły prace nad filmem

Next Article
Suicide for Beginners Zwiastun

Zwiastun filmu "Suicide for Beginners". Sid Haig w swojej ostatniej roli

Related Posts
Total
30
Share