“Blair Witch Project” doczeka się nowego sequela? Lionsgate chce wskrzesić serię

Blair Witch Project
Blair Witch Project doczeka się nowego sequela? / Foto Prime: Artisan Entertainment, Haxan

Wczoraj informowaliśmy, że studio Lionsgate planuje realizację kolejnej odsłony serii “Karzeł”. Okazuje się, że wytwórnia chce wskrzesić jeszcze jedną, “zakurzoną” franczyzę z gatunku kina grozy.

Blair Witch Project – Lionsgate planuje realizację nowej części serii

Mowa o serii, którą w 1999 roku zapoczątkował horror typu found footage “Blair Witch Project”. Oryginał opowiadał o trzech studentach, którzy zapuszczają się głęboko w lasy Marylandu, by nakręcić dokument o tytułowej wiedźmie. To, co miało być rutynową pracą, szybko staje się koszmarem na jawie.

Film zainspirował serię gier i książek, a także doczekał się dwóch kontynuacji (ostatnia z 2016 roku, w reżyserii Adama Wingarda). Portal “The Ankler” sugeruje, że studio Lionsgate marzy o “zmartwychwstaniu” wiedźmy z Blair. Sześć lat po premierze ostatniej odsłony cyklu wytwórnia chciałaby pokusić się o realizację nowego filmu. Dziennikarz Jeff Sneider napisał:

— Horrorowi fabularzyści, szykujcie zarysy scenariuszy, bo Lionsgate chce ponownie zapuścić się w las i nakręcić kolejny film z serii “Blair Witch Project”.

Zainteresowani pracą przy kolejnym sequelu są Daniel Myrick i Eduardo Sanchez – twórcy oryginału z 1999 roku. Na łamach podcastu “The Boo Crew” panowie powiedzieli, że chętnie nawiązaliby współpracę z Lionsgate:

— Mamy nadzieję, że odezwą się wtedy, gdy będą tworzyć ten film. Mamy sporo wolnego czasu. Jeśli chcecie, żebyśmy zaproponowali swój pomysł na sequel, dajcie znać.

Previous Article
Knock at the Cabin

"Knock at the Cabin" M. Nighta Shyamalana - ruszyły prace nad filmem

Next Article
Suicide for Beginners Zwiastun

Zwiastun filmu "Suicide for Beginners". Sid Haig w swojej ostatniej roli

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share