Wiemy, dlaczego Meg Ryan nie powróciła jako Carole w sequelu “Top Guna”

Top Gun: Maverick Meg Ryan
Top Gun: Maverick – dlaczego Meg Ryan nie zagrała w sequelu? / Foto: Paramount, Don Simpson/Jerry Bruckheimer Films

W połowie lat osiemdziesiątych Meg Ryan stawiała dopiero swoje pierwsze kroki w branży filmowej. Zagrała między innymi drugoplanową rolę w kasowym hicie “Top Gun” u boku Toma Cruise’a. Aktorka nie powróciła jednak w tegorocznym sequelu, z podtytułem “Maverick”. Jaka była tego przyczyna?

Top Gun: Maverick Meg Ryan nie powróciła w sequelu. Dlaczego?

Wkrótce minie czterdzieści lat od premiery pierwszego “Top Guna”. “Jedynka” zarobiła w kinach 357 mln dolarów, a kontynuacja – prawie 1,5 mld USD. “Top Gun: Maverick” nazwany został przez organizację National Board of Review najlepszym filmem 2022 roku i okazał się większym sukcesem niż część poprzednia. W sequelu wrócili Tom Cruise (jako tytułowy bohater) i Val Kilmer (jako Tom Kazansky). W obsadzie zabrakło Meg Ryan. Przed laty wcieliła się ona w Carole Bradshaw – ekranową żonę porucznika marynarki Nicka Bradshawa (Anthony Edwards).

W “jedynce” poznajemy Carole jako żonę Nicka i matkę dwuletniego Bradleya. W sequelu Brad “Rooster” Bradshaw to już trzydziestokilkuletni pilot i jeden z głównych bohaterów filmu. Jego filmowa mama nie pojawia się jednak w “Mavericku”. Postać “Roostera” zagrał Miles Teller, który ma też plany napisać scenariusz spin-offu o swoim bohaterze.

Powód, dla którego Carole nie pojawia się w sequelu, został objaśniony w scenie rozmowy Mavericka (Cruise) z Penny Benjamin (Jennifer Connelly). Okazuje się, że Carole Bradshaw zmarła, a Maverick obiecał sobie, że zadba, by “Rooster” nigdy nie został pilotem (jego ojciec poniósł śmierć w trakcie lotu). Tego postanowienia nie mógł jednak dotrzymać.

Powodem, dla którego Meg Ryan nie pojawia się w “Mavericku”, może być też wycofanie się aktorki z showbiznesu. Ostatnio gwiazda pojawiła się w dramacie “Ithaca” (który sama wyreżyserowała; 2015), a przed tym filmem widzieliśmy ją dopiero w czarnej komedii “Słodka zemsta” z 2009 roku. Możliwy jest jednak powrót Ryan do aktorstwa wraz z komedią romantyczną “What Happens Later”. W wywiadzie dla “The New York Times” Meg Ryan powiedziała wprost, że za sprawą Hollywood czuła się “wyizolowana” i dodała: “Przeprowadziłam się z Los Angeles do Nowego Jorku; czułam, że jestem wypalona. Nie znałam sama siebie, ani świata, w którym żyję. (…)”

“Top Gun: Maverick” ubiega się o dwa Złote Globy (w tym za najlepszy dramat roku), o dziesięć nagród Satelita i o dwie statuetki RTHK International.

Previous Article
65 Zwiastun filmu

Adam Driver w zwiastunie thrillera sci-fi od twórców "Cichego miejsca"

Next Article
One Mile Ryan Phillippe

Ryan Phillippe stanie do walki z zabójczym kultem w thrillerze "One Mile"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share