“Listy do M. 5” z ponad milionową widownią trzy tygodnie po premierze

Listy do M. 5 Liczba widzów
Listy do M. 5 Liczba widzów robi wrażenie. Nowe wyniki box-office’owe / Foto: Kino Świat

“Listy do M. 5” oficjalnie rozbiły bank. W notowaniach polskiego box office’u ciągle znajdują się na prowadzeniu, a i królują w porównaniu z innymi tegorocznymi premierami. Trzy tygodnie po wydaniu w kinach polska komedia doczekała się fantastycznej widowni: obejrzało ją ponad milion widzów.

Listy do M. 5 Liczba widzów robi wrażenie. Sukces kasowy polskiej komedii

Oficjalnie “Listy do M. 5” zostały więc najchętniej oglądanym filmem produkcji polskiej w 2022 roku. Do tego zanotowały największy sukces kasowy dla filmu polskiego od początku pandemii COVID-19. Komedia z Tomaszem Karolakiem była gorąco wyczekiwana przez fanów serii. Jak widać szturmem ruszyli oni na sale kinowe tuż po premierze.

Świąteczna komedia zadebiutowała na dużych ekranach 4 listopada, skutecznie rozbudzając w Polakach bożonarodzeniową ekscytację. W premierowy weekend obraz osiągnął wynik ponad 292 tys. wyprzedanych biletów w kinach. Z miejsca zaliczył najlepsze otwarcie 2022 roku, jeśli chodzi o rodzime produkcje. Obecnie liczba widzów “Listów do M. 5” przekracza już 1 mln, a do świąt pozostał jeszcze okrągły miesiąc. Wygląda na to, że przychody z filmu mogą jeszcze mocno wzrosnąć.

O czym opowiada bożonarodzeniowa produkcja?

 Szczepan i Karina uwikłają się w bitwę o spadek, który może poróżnić nawet najbliższych. A przy okazji, na własnej skórze, sprawdzą czy “z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach”. Nie zawsze kryształowy Mel stanie na drodze innego, niekoniecznie “świętego” Mikołaja, a wydarzenia z jego udziałem staną się medialną sensacją. Natomiast słabo znoszący samotność Wojciech, całkiem przypadkowo, pozna sympatycznego wigilijnego oszusta. To oczywiście nie wszystko! W tej części pojawią się też nowi bohaterowie i ich zaskakujące historie. “Listy do M. 5” skupią się na uniwersalnych wartościach, takich jak: miłość, bliskość i życzliwość, które, szczególnie teraz, są najważniejsze. (opis fabuły – Kino Świat)

W filmie grają Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Janusz Chabior, Wojciech Malajkat, Jan Peszek, Mateusz Banasiuk, Marianna Zydek, Stanisława Celińska, Katarzyna Kwiatkowska, Aleksandra Popławska i Bartosz Waga.

Seria “Listy do M.” zadebiutowała w 2011 roku i od początku cieszy się dużą popularnością widzów – nie tylko w Polsce. Prawa do emisji “jedynki” sprzedano telewizjom z Czech, Łotwy, Słowacji i Słowenii.

Previous Article
Coup! Peter Sarsgaard

Sarsgaard i Magnussen w thrillerze o pamiętnej, historycznej pandemii

Next Article
Na noże 3

Prace nad komedią "Na noże 3" wystartują po Nowym Roku? Tak twierdzi Rian Johnson

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share