“Listy do M. 5” z ponad milionową widownią trzy tygodnie po premierze

Listy do M. 5 Liczba widzów
Listy do M. 5 Liczba widzów robi wrażenie. Nowe wyniki box-office’owe / Foto: Kino Świat

“Listy do M. 5” oficjalnie rozbiły bank. W notowaniach polskiego box office’u ciągle znajdują się na prowadzeniu, a i królują w porównaniu z innymi tegorocznymi premierami. Trzy tygodnie po wydaniu w kinach polska komedia doczekała się fantastycznej widowni: obejrzało ją ponad milion widzów.

Listy do M. 5 Liczba widzów robi wrażenie. Sukces kasowy polskiej komedii

Oficjalnie “Listy do M. 5” zostały więc najchętniej oglądanym filmem produkcji polskiej w 2022 roku. Do tego zanotowały największy sukces kasowy dla filmu polskiego od początku pandemii COVID-19. Komedia z Tomaszem Karolakiem była gorąco wyczekiwana przez fanów serii. Jak widać szturmem ruszyli oni na sale kinowe tuż po premierze.

Świąteczna komedia zadebiutowała na dużych ekranach 4 listopada, skutecznie rozbudzając w Polakach bożonarodzeniową ekscytację. W premierowy weekend obraz osiągnął wynik ponad 292 tys. wyprzedanych biletów w kinach. Z miejsca zaliczył najlepsze otwarcie 2022 roku, jeśli chodzi o rodzime produkcje. Obecnie liczba widzów “Listów do M. 5” przekracza już 1 mln, a do świąt pozostał jeszcze okrągły miesiąc. Wygląda na to, że przychody z filmu mogą jeszcze mocno wzrosnąć.

O czym opowiada bożonarodzeniowa produkcja?

 Szczepan i Karina uwikłają się w bitwę o spadek, który może poróżnić nawet najbliższych. A przy okazji, na własnej skórze, sprawdzą czy “z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach”. Nie zawsze kryształowy Mel stanie na drodze innego, niekoniecznie “świętego” Mikołaja, a wydarzenia z jego udziałem staną się medialną sensacją. Natomiast słabo znoszący samotność Wojciech, całkiem przypadkowo, pozna sympatycznego wigilijnego oszusta. To oczywiście nie wszystko! W tej części pojawią się też nowi bohaterowie i ich zaskakujące historie. “Listy do M. 5” skupią się na uniwersalnych wartościach, takich jak: miłość, bliskość i życzliwość, które, szczególnie teraz, są najważniejsze. (opis fabuły – Kino Świat)

W filmie grają Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Janusz Chabior, Wojciech Malajkat, Jan Peszek, Mateusz Banasiuk, Marianna Zydek, Stanisława Celińska, Katarzyna Kwiatkowska, Aleksandra Popławska i Bartosz Waga.

Seria “Listy do M.” zadebiutowała w 2011 roku i od początku cieszy się dużą popularnością widzów – nie tylko w Polsce. Prawa do emisji “jedynki” sprzedano telewizjom z Czech, Łotwy, Słowacji i Słowenii.

Previous Article
Coup! Peter Sarsgaard

Sarsgaard i Magnussen w thrillerze o pamiętnej, historycznej pandemii

Next Article
Na noże 3

Prace nad komedią "Na noże 3" wystartują po Nowym Roku? Tak twierdzi Rian Johnson

Related Posts
Total
0
Share