Mia Goth nominowana do nagrody Independent Spirit za rolę w horrorze “Pearl”

Mia Goth
Mia Goth z szansą na nagrodę Independent Spirit / Foto: A24, Mad Solar

Horrory nie są szczególnie poważane w branży filmowej – zwłaszcza, jeśli chodzi o prestiżowe nagrody. Oscarami wyróżniono zaledwie kilka filmów grozy (m.in. “Egzorcystę”, “Carrie” czy “Milczenie owiec”). Dziś również twórcom horrorów trudno jest wywalczyć nominacje do uznanych statuetek – dotyczy to także aktorów. Zaskakuje i cieszy więc nominacja, jaką Mia Goth otrzymała do nagrody Independent Spirit.

Mia Goth powalczy o nagrodę Independent Spirit. Czy ma szansę na Oscara?

Jednym z najbardziej spektakularnych występów tego roku jest ten z filmu “Pearl” w wydaniu Mii Goth. W prequelu slashera “X” aktorka wciela się w tytułową bohaterkę, która mieszka na rodzinnej farmie wraz z apodyktyczną, surową matką. Dziewczyna marzy o karierze tancerki filmowej i postanawia wziąć udział w lokalnym castingu. Jednocześnie odkrywa w sobie ciągoty do krwawych zbrodni.

Zaskakująco dramatyczna rola przyniosła Mii Goth znakomite recenzje oraz nagrodę dla najlepszej aktorki przyznaną podczas Sitges Film Festival. Teraz kreacja ubiega się także o statuetkę Independent Spirit w kategorii najlepsza rola pierwszoplanowa. “Pearl” powalczy też o tę nagrodę za najlepsze zdjęcia.

Mia Goth rywalizuje z następującymi aktorami: z Cate Blanchett (za rolę w dramacie “Tar”), z Taylor Russell (za rolę w “Bones and All”), z Michelle Yeoh (za rolę w filmie “Wszystko wszędzie naraz”), a także z Reginą Hall, Dale Dickey, Aubrey Plazą, Andreą Riseborough, Paulem Mescalem i Jeremym Pope’em.

Choć kreację oceniono bardzo ciepło, wciąż nie wiadomo, czy przyniesie ona Mii Goth nominację do Oscara. Te zostaną ogłoszone 24 stycznia.

Na razie nie wiemy jeszcze, czy “Pearl” ukaże się w polskich kinach.

Previous Article
Jake Gyllenhaal

Jake Gyllenhaal o remake'u "Wykidajła": "Poprzeczka jest postawiona wysoko"

Next Article
Najlepsze filmy o piłce nożnej

Top 10: Najlepsze filmy o tematyce piłkarskiej

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share