Marcin Dorociński na nowych zdjęciach z “Niebezpiecznych dżentelmenów”

Niebezpieczni dżentelmeni
Niebezpieczni dżentelmeni – zdjęcia z filmu / Foto: Kino Świat, Aurum, Koi Studio

Marcin Dorociński – to aktor, o którym mówi obecnie cała Polska. Wszystko za sprawą niemałego sukcesu, jaki spotkał Polaka w sferze zawodowej – wystąpił on bowiem u boku Toma Cruise’a w blockbusterze “Mission: Impossible 7”. Na tym nie koniec wieści dotyczących Dorocińskiego. Wkrótce zobaczymy go w innym, intrygującym filmie.

Niebezpieczni dżentelmeni – zdjęcia z filmu z Dorocińskim i Kotem

Mowa o komedii kryminalnej “Niebezpieczni dżentelmeni”, której reżyserem jest Maciej Kawalski – twórca seriali “Mały Zgon” oraz “Planeta singli. Osiem historii”. Film o tytułowych dżentelmenach opowie o skutkach pewnej mocno zakrapianej alkoholem imprezy, na której pojawia się trup. Akcja toczy się w 1914 roku. Przeczytajcie oficjalny opis fabuły:

— Tadeusz Boy-Żeleński (Tomasz Kot), Witkacy (Marcin Dorociński), Joseph Conrad (Andrzej Seweryn) i Bronisław Malinowski (Wojciech Mecwaldowski), cztery znakomitości zakopiańskiej bohemy budzą się po mocno zakrapianej, całonocnej imprezie. Głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione na podłodze zwłoki nieznanego mężczyzny. Dodatkowo do drzwi domu dobijają się właśnie stróże prawa, a to dopiero początek kłopotów.

Rozpoczyna się wyścig z czasem, w którym bohaterowie muszą uwolnić się nie tylko od podejrzeń, ale także od równie niebezpiecznych środowiskowych plotek i jak najszybciej wyjaśnić zagadkę tajemniczej śmierci. Wkrótce za sprawą tych błyskotliwych i uwielbiających ryzyko dżentelmenów tętniące kulturalnym życiem Zakopane stanie się tłem wielkiej intrygi, w którą zamieszani będą gangsterzy, artyści i politycy, w tym Zofia Nałkowska czy Józef Piłsudski. Na drodze bohaterów stanie również Lenin we własnej osobie, który akurat zawitał do Poronina… (źródło: Kino Świat)

Za rolę w “Mission: Impossible 7” Dorocińskiemu zapłacono 150 tys. dolarów. Jednak współpraca z tak wybitnymi aktorami jak Seweryn czy Kot na planie “Niebezpiecznych dżentelmenów” jest bezcenna, na wagę złota. W filmie Kawalskiego grają także Łukasz Simlat, Sebastian Stankiewicz, Jacek Koman, Michał Czernecki, Anna Smołowik oraz Wiktoria Gorodeckaja.

Za realizację filmu odpowiadają Koi Studio oraz Aurum Film. Komedię zaprezentowano premierowo podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego 14 października, a na ekranach kin zadebiutuje ona 20 stycznia 2023 roku. Na WFF obraz zdobył Nagrodę Publiczności. Zobaczcie oficjalne fotosy z filmu “Niebezpieczni dżentelmeni”.

PrimeDzentelmeni1 min

PrimeDzentelmeni2 min

PrimeDzentelmeni4 min

PrimeDzentelmeni3 min

Źródło: Kino Świat – materiały nadesłane

Previous Article
Do ostatniej kości

Nowy horror Luki Guadagnino otworzy 13. American Film Festival

Next Article
Terrifier 2 Premiera

"Terrifier 2" doczeka się oficjalnej dystrybucji kinowej w Polsce

Related Posts
Total
0
Share