“Królowa” – zwiastun polskiego serialu Netfliksa. Andrzej Seweryn jako drag queen

Królowa Zwiastun
Królowa Zwiastun serialu z Andrzejem Sewerynem / Foto: Netflix, Opus TV

Ten serial wzbudzi spore kontrowersje i sprzeciw wśród wielu subskrybentów polskiego Netfliksa – tego możecie być pewni. Gigant VOD zaprezentował pierwszy oficjalny zwiastun swojej nowej odcinkowej produkcji – “Królowej” z udziałem Andrzeja Seweryna. Laureat Orła i Srebrnego Niedźwiedzia występuje tu w roli, jakiej nigdy dotąd nie stworzył – jako bajeczna drag queen.

Królowa Zwiastun serialu Netflixa z Andrzejem Sewerynem

Andrzej Seweryn zagrał w “Królowej” postać Sylwestra, który jest renomowanym krawcem od lat mieszkającym w Paryżu. Mężczyzna występuje tu jako drag queen w jednym z ekskluzywnych klubów – jest znany pod pseudonimem Loretta. Nieoczekiwanie Sylwester musi porzucić blichtr i powrócić do Polski, do swojego rodzinnego, górniczego miasteczka. Jego wnuczka prosi go o pomoc przy chorej matce, która potrzebuje przeszczepu nerki.

Po pięćdziesięciu latach życia we Francji Sylwester nie jest gotów na kontakt prowincjonalną Polską. Mężczyzna będzie jednak musiał zmierzyć się ze swoją przeszłością. Slogan reklamowy serialu “Królowa” brzmi: “Każda rodzina zszywa własną historię”.

W zwiastunie widzimy między innymi Andrzeja Seweryna uczącego tańca grupę robotników. W finałowej scenie trailera ci sami mężczyźni towarzyszą bohaterowi podczas występu, gdy ten przebrany jest w ekstrawagancką sukienkę. Zdjęcia do “Królowej” powstawały na Dolnym Śląsku. W pracach nad serialem uczestniczyli Maria Peszek, Kova Réa, Julia Chętnicka, polska drag queen Dżaga oraz Antoni Porowski – kanadyjski gwiazdor polskiego pochodzenia, jeden z prowadzących program Netfliksa “Queen Eye”.

“Królowa” pojawi się na Netfliksie już 23 czerwca i będzie liczyła cztery odcinki. Za reżyserię odpowiada Łukasz Kośmicki, scenarzystami są Árni Ólafur Ásgeirsson, Ottó Geir Borg i Kacper Wysocki. Fabuła inspirowana jest filmem “Kinky Boots” (“Kozaczki z pieprzykiem”) z 2005 r.

Czytaj też: “Złoto” – recenzja survivalowego dramatu. Zac Efron kontra dzika natura

Previous Article
Elvis Zwiastun

"Elvis" - zobacz zwiastun filmu biograficznego o legendzie rock and rolla

Next Article
Mrs. American Pie Ricky Martin

Ricky Martin wystąpi u boku Laury Dern w serialu Apple TV+, "Mrs. American Pie"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share